راهپیمایی غمگین خادمان حرم بانوی کرامت در سالروز شهادت امام جواد (ع)


حجت الاسلام علی قاسمی در گفت وگو با خبرنگار فارس در کوم، با اشاره به برگزاری دسته عزاداری خادمان حرم مطهر حضرت معصومه(س) به مناسبت شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت: روال ساعت ۸:۳۰ صبح. صبح روز پنجشنبه در مسجد امام حسن عسکری(ع) با تشکیل مجمع بزرگداشت این فاجعه آغاز و از ساعت ۲۱ به سمت بقعه متبرکه کرامت حرکت می کند.

وی افزود: موکب غمگین خادمان و زائران معبد مقدس مادر خدای کرامت به همراه موبدان و زائران پشت سر خود در دو ستون در طول مسیر به سمت حرم حرکت می کنند و پس از ورود به معبد مقدس غمگین. مجلس مداحی عباس هژدرزاده، سید حسین جعفری نژاد و سیدعلی حسینی تبار در صحن امام رضا(ع) مقابل ایوان آینه برپا می شود.

مدیر روابط عمومی حضرت ولی عصر(عج) با عزت گفت: دسته عزاداری سالروز شهادت امام جواد (ع) یکی از سنت های دیرینه بقعه مقدسه با عزت است که هر ساله با حضور پرشور برگزار می شود.

وی افزود: مراسم سالگرد شهادت امام جواد (ع) چهارشنبه شب بعد از نماز عشاء با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی و مداحی سید علی حسینی نژاد در حرم امام خمینی (ره) برگزار می شود. .

قاسمی با اشاره به اینکه صبح شهادت امام جواد (ع) بعد از نماز صبح زیارت عاشورا با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مومن و مداحی سید جواد میرجعفری برگزار می شود، گفت: (عج) حرکت خواهد کرد. به دا با ستایش عباس حیدرزاده.

وی تصریح کرد: در روز شهادت امام جواد (ع) قبل از نماز ظهر، مراسمی با سخنرانی و مداحی امام اسلام و مسلمین حسن بابیان و جواد برزگر، بعد از نماز مغرب و عشاء، مراسم با مداحی علی. خبی و علی حبیب ختم قرآن توسط قاریان واحدی، پروینی نژاد و زندی و مداحی محمد حیدری زاده برگزار می شود.

قاسمی گفت: مراسم شهادت امام جواد(ع) پنجشنبه شب بعد از نماز مغرب با سخنرانی آیت الله میرباقری، قرائت دعای کمیل و مداحی عباس حیدرزاده و قرائت زیارت جامعه کبیره برگزار می شود. از حجت الاسلام ناصر شهیدی.

انتهای پیام/ ۷۸۰۲۳
این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید