دیدار صمیمانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با کاسبه و بازاریان – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در نشستی صمیمانه با بازرگانان و بازاریان کیش با محوریت «نرخ اجاره، ارائه برنامه ها، افزایش پروژه ها، ایجاد زیرساخت ها برای جذب گردشگری، نحوه نظارت بر گمرک، نرخ نیازهای اولیه، خدمات پستی، تامین اجتماعی، شرکت انتقال آب و برق، هواپیمایی کیش، رویدادها، مالیات بر ارزش افزوده، مسکن، زیرساخت های بازاریابی، نقش دفاتر گردشگری و ثبت کالا. مرکز همایش های بین المللی کیش در سالن رازی باین برگزار شد، وی فعالان این حوزه را بزرگترین اصناف و سربازان اقتصادی کیش معرفی کرد و گفت: امیدواریم این نشست زمینه ساز رفع مشکلات اصناف مختلف جزیره باشد. .

مهدی کشاورز با بیان اینکه شرایط حاکم بر جامعه باعث شد تا از وضعیت رفاهی بازارها نسبت به گذشته اندکی کاسته شود، اظهار داشت: در فاز اول این نشست فعالیت هایی از ابتدا تا پایان سال در حال انجام است. حوزه گردشگری برای ایجاد شرایط برای جذب گردشگر و برخی مشکلات مطرح شد، بررسی شد.

به گزارش کشاورز، در زمینه جذب گردشگر، آموزش، بررسی ساختار مرمت جاذبه های گردشگری، بحث و تبادل نظر و تبادل نظر انجام شد.

وی در خصوص آمار مقایسه ای شرکت های هواپیمایی به جزیره کیش نسبت به سال گذشته، افزود: با توجه به وقوع حدود ۱۷۰ زلزله در کیش و وضعیت کرونا، نسبت به سال گذشته، ورود مسافران به جزیره تایر نزدیک به ۱۱۰۰ نفر است. ماه رو به زوال است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: قصد شفاف سازی نداریم و باید آمارها در حوزه توسعه گردشگری افزایش یابد. اما شرایط فعلی بدتر از سال های گذشته نبود.

به گفته کشاورتس، جولای و آگوست فصل آرام سفر است و باید تمام تلاش خود را کرد تا فصل آرام با رونق گردشگری همراه شود.

مهدی کشاورز با اشاره به اینکه تصمیمات لازم برای افزایش پروازهای کیش اتخاذ شده است، گفت: امروز ۱۰ پرواز دیگر به ظرفیت موجود اضافه شده است و در روزهای آینده تعداد پروازها افزایش می یابد و نداریم. می خواهم هر گونه مشکلی از نظر پرواز داشته باشید

کشاورز در ادامه سخنان خود تصریح کرد: شهرهای دیگر نیز با کمبود و لغو پروازها مواجه هستند و با تاخیر بیش از حد پروازها مواجه هستند. لذا امیدواریم با حمایت های فنی، پشتیبانی و مالی بتوانیم این مشکلات را در جزیره کیش به حداقل برسانیم. بیایید تحویل دهیم

وی بیان کرد: در این نشست گامی حرفه ای در جهت رونق گردشگری به سمت بسته های گردشگری در قالب تور با روش های نوین خواهیم برداشت که با کمک اصناف و حمایت سازمان در جزیره اجرا می شود. .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص حل معضل مسکن که در نیمه دوم سال محقق می شود، تاکید کرد: نگاه ما مسکن برجی شکل و مسکن بسیار گران نیست، بلکه چشم انداز ما مسکن برج شکل و مسکن بسیار گران نیست، بلکه متوسط ​​و متوسط ​​به پایین است. از نظر قیمت کل.e

مهدی کشاورز گفت: از نظر رعایت عدالت و انصاف در تعیین اجاره بها، مالکان نرخ اجاره بها را بسیار افزایش دادند، حتی برخی گفتند تورم باعث افزایش نرخ اجاره بها شده است، اما تورم به اندازه برخی موارد از ۷۰ تا ۷۰ نیست. ۳۰۰ .افزایش درصد اجاره.

کشاورتز افزود: طبق ابلاغیه دولت حداکثر نرخ اجاره باید ۲۵ درصد باشد و بیش از این نباشد.

وی تصریح کرد: مالکان در فصل خلوت نسبت به فصل شلوغ کمتر اجاره بها دریافت کنند تا به صورت منطقی، قانونی و قراردادی جبران شود. بیایید با هم مهربان تر باشیم.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه مقرر شد با ارائه پیشنهاد بخش خصوصی به سازمان منطقه آزاد کیش جلسات دیگری نیز در همین راستا برگزار شود.