دیابت نوع ۲ – چگونه دیابت بر بی اختیاری ادرار تأثیر می گذارد!

برخلاف تصور رایج، بی اختیاری بخشی طبیعی از پیری نیست. در واقع، افراد مسن زیادی هستند که هرگز نگران این مشکل نیستند. اما شرایطی وجود دارد که می تواند بدتر شود و در برخی موارد حتی منجر به بی اختیاری شود. یکی از بیماری هایی که بی اختیاری می تواند یک عارضه باشد، دیابت نوع ۲ است.

چرا ارتباط وجود دارد؟ به دلیل عواملی که در هنگام ابتلا به دیابت نوع ۲ در فرد نقش دارند.

یکی به وزن مربوط می شود. اکثر افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ دارای اضافه وزن یا چاق هستند. این بدان معنی است که مقدار زیادی چربی یا وزن در ناحیه لگن آنها قرار می گیرد. این فشار اضافی فشار اضافی بر دستگاه ادراری شما وارد می کند. سیستم ادراری برای تحمل فشار اضافی طراحی نشده است، بنابراین چاره ای جز اجازه نشت ندارد.

علم به ما می گوید که یکی دیگر از مسائل کلیدی مرتبط با دیابت آسیب عصبی است. هرچه فرد بیشتر اجازه دهد سطح قند خون خود از کنترل خارج شود، آسیب عصبی بیشتری می تواند تحمل کند. این آسیب عصبی در کجا ایجاد می شود؟ در همه جا، حتی در روده و مثانه. اینها قبلاً مناطق حساسی هستند، بنابراین هرگونه استرسی که بر آنها وارد می شود، مانند B. آسیب عصبی، می تواند به بی اختیاری منجر شود.

یکی از علائم رایج دیابت نوع ۲ افزایش ادرار است. این به این دلیل است که بدن در تلاش است تا از شر قند اضافی خلاص شود. این افزایش چشمگیر در تولید ادرار به قدری خارق‌العاده است که بدن اغلب قادر به هماهنگی با آن نیست و نشت ادرار رخ می‌دهد.

برخی از دیابتی ها از تشنج رنج می برند که می تواند منجر به بی اختیاری شود. مشکل سکته مغزی هم هست. سکته مغزی می تواند به راحتی بر حساسیت مثانه تأثیر بگذارد و بر احساس شما در هنگام ادرار کردن یا حتی توانایی شما برای کنترل جریان ادرار تأثیر بگذارد. این ناتوانی در توقف جریان در زمان مناسب منجر به نشتی می شود.

باور کنید یا نه، حتی بیماری قلبی می تواند بر خروجی ادرار تأثیر بگذارد. برخی از اشکال بیماری قلبی باعث می شود بدن شما آب را به طور عمده در اندام های تحتانی در خود نگه دارد. این فشار اضافی بر مثانه وارد می کند که اغلب نمی تواند آن را تحمل کند.

یبوست، یکی دیگر از عوارض شایع دیابت، تخلیه کامل مثانه را بسیار دشوار می کند.

متأسفانه برخی از داروهای دیابت بی اختیاری را به عنوان یک عارضه جانبی احتمالی دارند. یا این دارو همچنین بدن را مجبور به حفظ مایعات می کند و همان سناریویی را ایجاد می کند که قبلا ذکر شد.

رژیم لاغری سریع