دیابت نوع ۲ – غذاهایی که به مبارزه با دیابت کمک می کنند!

طبق گفته Mayoclinic.com، خوردن یک رژیم غذایی سالم در مقادیر مناسب و ایجاد تغییرات در سبک زندگی، کلید رهایی از عواقب خطرناک دیابت نوع ۲ کنترل نشده است. اگر دیابتی هستید و تغذیه سالم را با آغوش باز وارد زندگی خود می کنید، این قطعا بهترین گزینه برای کنترل سطح قند خون و وزن شما است. آیا می دانید غذاهایی وجود دارند که واقعا می توانند با دیابت مبارزه کنند و عواقب احتمالی این مشکل سلامتی را کنترل کنند؟

۱. سیب: “یک سیب در روز دکتر را دور نگه می دارد” از نظر فنی صحیح است. در مطالعه ای که در شماره ۲۰۰۴ منتشر شد مجله تغذیه، محققان از دانشگاه کرنل، نیویورک دریافتند که سیب می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. ببینید، پوست سیب حاوی کورستین است، یک ترکیب شیمیایی که توانایی کاهش و کنترل قند خون را دارد. علاوه بر این، در یک مطالعه بالینی ذکر شده در این مطالعه، مشاهده شد که مصرف سیب منجر به کاهش وزن در زنان میانسال دارای اضافه وزن می شود. همانطور که توسط دفتر ملی تسویه اطلاعات دیابت، چاقی به شدت با ایجاد دیابت نوع ۲ مرتبط است. از سوی دیگر، حتی کاهش وزن متوسط ​​به میزان ده تا پانزده درصد از وزن اولیه بدن می تواند خطر ابتلا به این مشکل سبک زندگی را کاهش دهد.

۲. توت جینسینگ آمریکایی: در مطالعه ای توسط مجله علوم غذایی در اکتبر ۲۰۰۷مشخص شد که توت جینسینگ آمریکایی توانایی کاهش سطح قند خون و وزن بدن را دارد. در این مطالعه به موش های آزمایشگاهی آب توت جینسینگ آمریکایی با دوز ۰.۶ میلی لیتر به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به مدت ده روز متوالی داده شد. پس از این دوره مشاهده، داوطلبان تحمل گلوکز بهبود یافته و وزن آنها به طور قابل توجهی کاهش یافت. بنابراین، محققان این مطالعه به این نتیجه رسیدند که توت جینسینگ آمریکایی، زمانی که به عنوان یک مکمل غذایی استفاده شود، ممکن است ارزش عملکردی مهمی برای بیماران دیابتی نوع ۲ داشته باشد. با این حال، هنوز هیچ مطالعه بالینی موجود بر روی انسان برای حمایت از این یافته وجود ندارد.

۳. افزایش مصرف پروتئین در رژیم غذایی: طبق مطالعه ای که توسط تغذیه و متابولیسم در مارس ۲۰۰۶، یک رژیم غذایی کنترل شده با نسبت پروتئین: کربوهیدرات: چربی ۳۰:۴۰:۳۰ منجر به کاهش سی و هشت درصدی سطح قند خون در بیماران دیابتی نوع ۲ شد. در این مطالعه، محققان توضیح دادند که این کاهش سطح قند خون به دلیل افزایش ترشح انسولین ناشی از افزایش مصرف پروتئین در رژیم غذایی است. با این حال، برای تعیین بی خطر بودن طولانی مدت این رژیم غذایی برای دیابتی ها، باید مطالعات بیشتری انجام شود.

امروزه مکمل های زیادی در بازار وجود دارد… این مکمل ها ادعا می کنند قند خون شما را کنترل می کنند و به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کنند. همیشه این گزینه ها را با پزشک خود در میان بگذارید، زیرا بسیاری از افراد ناآگاه وجود دارند که با خوشحالی مجموعه ای سرگیجه آور از درمان های اثبات نشده را به شما می فروشند که ادعا می کنند با دیابت نوع ۲ مبارزه می کنند.