دیابت نوع ۲ – اثر فنیل آلانین بر قند خون

اگرچه دیابت نوع ۲ معمولاً با انواع داروها، رژیم غذایی و ورزش کنترل می شود، اما این هنوز برای برخی افراد برای داشتن یک سبک زندگی عادی کافی نیست. انطباق با این نوع از دستورات سخت اغلب بسیار چالش برانگیز و طاقت فرسا است، با فرصت های قابل توجهی برای شکست. به همین دلیل، برخی از دیابتی‌های نوع ۲ به درمان‌های طبیعی روی آورده‌اند که هیچ عارضه‌ای ندارند و مدیریت آن‌ها راحت‌تر است. یکی از آنها فنیل آلانین است.

مکمل‌های زیادی در بازار وجود دارند که به اندازه فنیل آلانین مؤثر هستند، اما در معرض دید بیشتری قرار گرفته‌اند. اگرچه این مکمل به بسیاری از بیماران دیابتی نوع ۲ کمک کرده است تا قند خون خود را کاهش دهند، اما هنوز هم هستند دیابتی هایی که تا حد زیادی از وجود آن بی اطلاع هستند.

فنیل آلانین یک اسید آمینه ضروری است که در کنترل سطح قند خون در بیماران دیابتی نوع ۲ امیدوار کننده است. اگرچه دستور العمل کاملی برای موفقیت نیست، اما به بسیاری از بیماران دیابتی جایگزینی برای استفاده از داروهای تجویزی ارائه می دهد. این انتخاب اضافی برای بسیاری از کسانی که عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای ضد دیابت را تجربه می کنند مفید است.

هدف کلی فنیل آلانین چیست؟ این اسید آمینه یک بلوک ساختمانی است که برای تشکیل پروتئین ها ضروری است. این اسید آمینه در بسیاری از غذاهای رایج از جمله ماهی، مرغ و تخم مرغ وجود دارد.

سه نوع مختلف فنیل آلانین وجود دارد. یک نوع، L- فنیل آلانین، به طور طبیعی در بدن وجود دارد. دو شکل دیگر، D-phenylalanine و DL-phenylalanine، باید به صورت مصنوعی تولید شوند. DL-Phenylalanine حاصل ترکیب نیمی از فنیل آلانین و نیمی D- فنیل آلانین است.

روش ترجیحی مصرف این مکمل این است که این کار را بلافاصله قبل از غذا انجام دهید. در نتیجه، با تحریک افزایش تولید انسولین، می تواند به کنترل سطح قند خون در حین و بلافاصله بعد از غذا کمک کند.

اما فنیل آلانین برای همه مناسب نیست. برخی از افرادی که این مکمل را امتحان می کنند ممکن است در معرض خطر کاهش بیش از حد سطح قند خون خود باشند. به همین دلیل، هرکسی که می‌خواهد آن را امتحان کند باید با توجه به سابقه پزشکی و وضعیت دیابت نوع ۲ توسط پزشک معاینه شود. همچنین باید از دوز توصیه شده مطلع شوید.

اگرچه نشان داده شده است که مکمل های طبیعی برای بسیاری از بیماران دیابتی نوع ۲ مفید هستند، اما برای هر دیابتی مناسب نیستند. و هرگز نباید به جای داروهای تجویز شده توسط پزشک مصرف شوند. اگر علاقه مند به امتحان فنیل آلانین هستید، ابتدا باید با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند به شما اطلاع دهد که آیا این مکمل برای شما مناسب است یا خیر. همچنین توصیه می شود که بیماران دیابتی تا زمانی که با پزشک خود مشورت نکرده اند، داروهای تجویزی خود را حذف یا قطع نکنند.