دیابت نوع ۲ – آیا کروم برای تثبیت قند خون مفید است؟

بسیاری از افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ تشخیص داده شده اند، ترجیح می دهند هنگام تلاش برای مدیریت شرایط خود، مسیر طبیعی را طی کنند. با چنین تنوع گسترده ای از مکمل ها در بازار برای کار کردن، انتخاب مکملی که بهترین امید را ارائه می دهد به راحتی می تواند به یک کار دلهره آور تبدیل شود. کروم ثابت کرده است که گزینه مناسبی است.

اگرچه یکی از مواد معدنی ضروری بدن محسوب می شود، اما از هر ۱۰ بزرگسال، حدود ۹ نفر دارای سطوح پایین کروم هستند. این امر به ویژه در مورد بیماران دیابتی صادق است، زیرا بدن آنها یا به طور طبیعی کروم کافی تولید نمی کند یا از مقدار تولید شده به درستی استفاده نمی کند. با وجود این، واقعاً کمبود کروم بسیار دشوار است.

کروم در بدن شما مهم است زیرا از انسولین پشتیبانی می کند توانایی آن در پردازش قند. وقتی سطح کروم در حدی است که باید باشد، بدن برای انجام کار به انسولین زیادی نیاز ندارد. کروم کم چقدر تفاوت دارد؟ وقتی این اتفاق می افتد، به این معنی است که برای انجام کار حدود ده برابر بیشتر از زمانی که کروم در سطوح بهینه باشد، انسولین لازم است.

این ماده معدنی از راه های دیگری نیز کمک می کند. هنگامی که مقدار کروم در حد مطلوب باشد، به این معنی است که تصلب شرایین به حداقل می رسد و انسولین غیر ضروری زیادی در جریان خون جریان نمی یابد تا به دیواره رگ های شما آسیب برساند.

اما امیدوار کننده ترین خبر این است که کروم چقدر می تواند در رابطه با قند خون مفید باشد. مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهد کروم چقدر در کنترل سطح قند خون موثر است. نشان داده شده است که در واقع به برخی افراد دیابتی کمک می کند تا سطح قند خون خود را کاهش دهند. همچنین می تواند هوس قند را کاهش دهد.

زمانی که سطح کروم پایین باشد، می تواند عوارض پزشکی مختلفی ایجاد کند. ابتدا سطح قند خون افزایش می یابد. دوم، سطح تری گلیسیرید و کلسترول نیز افزایش می یابد. ثالثاً، این سناریوی دوگانه احتمال سایر شرایط مانند سکته مغزی و بیماری قلبی را افزایش می دهد.

چه مقدار کروم باید داشته باشیم؟ دوز توصیه شده روزانه حدود ۲۰۰ میکروگرم برای نوجوانان و بزرگسالان سالم است. مردان باید مقدار آن را به حدود ۴۰۰ میکروگرم در روز افزایش دهند.

با این حال، بیماران دیابتی یا کسانی که سطح تری گلیسیرید و کلسترول بالایی دارند باید مصرف خود را به ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ میکروگرم در روز افزایش دهند. با این حال، همیشه قبل از شروع مصرف کروم با پزشک خود صحبت کنید.