دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در آماده باش ۲۴ ساعته – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپدفتر ریاست جمهوری کره جنوبی از روز یکشنبه در وضعیت اضطراری قرار گرفته است زیرا گفته می شود کره شمالی قرار است به زودی هفتمین آزمایش هسته ای خود را انجام دهد.

بر اساس این گزارش، یک مقام مسئول در دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در گفتگوی تلفنی با یونهاپ وی گفت: به دلیل احتمال اجرای اقدامات تحریک آمیز آمیز ارتش کره شمالی در هر زمان، چه آزمایش هسته ای یا پرتاب موشک، دفتر ریاست جمهوری در حالت آماده باش است. خوب ۲۴ ساعت شبانه روز در دسترس است.

منابع کره جنوبی نیز گفتند که «ژوئن پس باشه یول» رئیس جمهور این کشور هیچ برنامه رسمی در تعطیلات آخر هفته ندارد، اما گزارش های مستقیمی از تحرکات و اقدامات نظامی کره شمالی دریافت می کند.

کره شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۰ آزمایش موشکی انجام داده است.

پنتاگون اخیرا مدعی شده است که کره شمالی در حال آماده شدن برای یک آزمایش هسته ای واقعی است. کره شمالی آخرین بار در سال ۲۰۱۷ بمب هسته ای را در سایت پونگی-ری آزمایش کرد. با این حال، تونل های منتهی به تاسیسات زیرزمینی کره شمالی در سال ۲۰۱۸ در جریان مذاکرات صلح آمریکا و کره شمالی که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ برگزار شد، منفجر شدند، اما کارشناسان می گویند. همه چیز که این ساختمان ها دوباره ساخته و ساخته شوند.

کره شمالی بر تمرینات موشکی اصرار دارد خاکستراین آزمایش برای “آزمایش توان بازدارندگی جنگ و ضد حمله هسته ای” و در پاسخ به از سرگیری مانورهای نظامی مشترک توسط ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن انجام شد.