دفاع سوریه ۲ فروند موشک رژیم صهیونیستی را در تجاوزات اخیر منهدم کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «روسیه الیوم»، مرکز آشتی روسیه در سوریه از انهدام دو موشک رژیم صهیونیستی در تجاوزات اخیر این رژیم به خاک سوریه خبر داد.

بر اساس این گزارش، این مرکز اعلام کرد سامانه‌های پدافند هوایی سوریه دو موشک از مجموع هشت موشکی که رژیم صهیونیستی یکشنبه شب به خاک سوریه شلیک کرد، رهگیری و منهدم کردند.

اولیگ یگوروف معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: ۴ جنگنده نیروی هوایی اسرائیل با ۸ موشک کروز زیرساخت ها و مواضع پدافند هوایی سوریه را در استان های طرطوس و دمشق هدف قرار دادند.

در این اطلاعیه آمده است که جنگنده های رژیم صهیونیستی این حمله را بدون ورود به حریم هوایی سوریه انجام دادند.

مرکز آشتی روسیه در سوریه همچنین افزود پدافند هوایی سوریه ۲ فروند از موشک های مذکور را رهگیری و منهدم کرد.

لازم به ذکر است رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه (به وقت دمشق) چندین نقطه در استان طرطوس در غرب سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد. در این حمله که از طریق حریم هوایی لبنان صورت گرفت، سه نظامی سوری کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

صهیونیست ها تاکنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را هدف قرار داده اند. دولت دمشق نیز چندین بار در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل درخواست کرده است تا برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه تدابیری اتخاذ کنند.

با وجود تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به سوریه، سازمان ملل و شورای امنیت هیچ اقدامی برای توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده اند.