دستگیری سارقان حرفه ای و کشف قاچاق میلیاردی در پایتخت


رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری دو سارق حرفه ای خودرو، کشف ۱۰ فقره سرقت محتویات خودرو و کشف یک محموله قاچاق ۲۵ میلیاردی در پایتخت طی روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ جلیل مکفایی با اشاره به مهمترین پرونده های پیشگیری پلیس در روزهای اخیر گفت: در روزهای اخیر تیم عملیاتی کلانتری ۱۶۹ مشیریه حین گشت زنی به راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو مشکوک شدند. خودرو مزدا سفید رنگ و پس از بازرسی مشخص شد که خودرو به سرقت رفته است

وی ادامه داد: راننده و سرنشین خودروی مزدا با مشاهده ماموران پلیس به صورت پیاده از محل متواری شدند و ماموران به سرعت وارد عمل شده و با اجرای طرح مهار، یکی از متهمان را در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند.

موکوفهی با اشاره به اینکه متهم دیگر از محل متواری شد، گفت: متهم ۳۵ ساله پس از انتقال به کلانتری به سرقت خودرو در شرق تهران با همدستی متهم دیگر اعتراف کرد. همچنین مالباخته پرونده نیز کشف و به کلانتری فراخوانده شد.

وی بیان کرد: تحقیقات تکمیلی برای کشف اقدامات مجرمانه احتمالی متهم و دستگیری متهم متواری ادامه دارد.

کشف ۱۰ مورد سرقت لوازم جانبی خودرو

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در ادامه از دستگیری سارق حرفه ای در زمینه سرقت لوازم خودرو خبر داد و گفت: فرد گزارش شده تاکنون ۱۰ فقره سرقت مشابه داشته است.

وی با اشاره به جزئیات این پرونده گفت: ماموران کلانتری قدس در حین گشت زنی به فردی کلاه مشکی که در حال تردد در خودروهای پارک شده بود مشکوک شدند و متهم را زیر نظر گرفتند.

موکوفه افزود: متهم همزمان با تخریب شیشه یک دستگاه خودرو مزدا ۳ قصد سرقت از آن را داشت.

وی گفت: سارق ۲۲ ساله پس از بازداشت در کلانتری در تحقیقات انجام شده به همین ترتیب در غرب پایتخت به ۱۰ فقره سرقت لوازم و محتویات خودرو اعتراف کرد.

موکوفهی با اشاره به شناسایی تعدادی از مالباختگان گفت: تحقیقات تکمیلی برای مشخص شدن جزئیات این پرونده ادامه دارد.

کشف محموله قاچاق ۲۵ میلیاردی

جلیل موفقی همچنین در تشریح خبر کشف محموله ۲۵ میلیاردی قاچاق اظهار داشت: طی چند روز گذشته ماموران کلانتری گیاتی به دو خودروی سواری و یک دستگاه وانت که در حال بارگیری لوازم بودند مشکوک شده و برای بررسی بیشتر به سراغ خودروها رفتند. .

وی با اشاره به اینکه راننده خودروی سواری با مشاهده خودروی پلیس از محل متواری شد، گفت: ماموران پلیس با مشاهده این صحنه به سرعت وارد عمل شده و وانت را متوقف کردند. در تحقیقات اولیه ۳۳ دستگاه گوشی موبایل اپل و ۷۷ کارتن ایرپاد بدون ترخیص قانونی و گمرکی از وانت کشف شد.

موکوفه ادامه داد: صاحب کالا قادر به ارائه بارنامه و مجوزهای قانونی برای کالا نبود و این متهم ۳۶ ساله در تحقیقات مقدماتی به جرم خود مبنی بر اینکه قصد توزیع کالای قاچاق در بازار تهران را داشته اعتراف کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: در این رابطه یک مظنون دستگیر و کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۲۵ میلیارد ریال اعلام کردند. متهم پس از تشکیل پرونده به دادگاه معرفی شد.