در هفته دفاع مقدس بیش از ۱۰۰۰ برنامه در گیلان برگزار می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا منصوری ظهر امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس با اصحاب رسانه و در سالن اجتماعات سپاه قدس گیلان، دوران دفاع مقدس را مصداق بارز آن دانست. همبستگی بین اقشار مختلف مردم و بیان داشت: گروه ها در دوران دفاع مقدس برای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی که در تاریخ بی سابقه بود، اختلاف سلیقه را کنار گذاشته و به جبهه های حق علیه باطل رفتند.

وی با اشاره به نقش دوران دفاع مقدس در ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در دهه سوم همه انقلاب ها رو به افول بودند اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل وجود دفاع مقدس و به منظور توسعه کشور، حتی پس از تحمیل جنگ به توسعه کشور، جوانان تربیت کردند، بنابراین این مهم باید به جوانان نسل جدید گفته شود. .

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان شعار هفته دفاع مقدس را «ما مقاومیم» معرفی کرد و افزود: استکبار از نخستین روزهای پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره به دنبال نابودی این کشور بوده است اما مردم در این برهه با مقاومت و ایستادگی او این نظام مقدس را ماندگار کردند، پس شعار هفته دفاع مقدس شعار ماست، ما مقاومت می کنیم.

منشوری با بیان اینکه کمیته های مختلفی برای اجرای بهتر هفته دفاع مقدس تشکیل شده است، تصریح کرد: برای برگزاری هر چه بهتر هفته دفاع مقدس کمیته ای هشت نفره تشکیل شده و تمامی دستگاه های لشکری ​​و غیرنظامی در حال اجرای برنامه های خود هستند. با وحدت

وی با تاکید بر لزوم توجه به نقش اقشار مختلف در دوران دفاع مقدس گفت: نقش اقشار مختلف در دوران دفاع مقدس بسیار مهم بود که به همین منظور یکی از اهداف در دوران دفاع مقدس بود. دفاع مقدس برای گفتن قربانیان اقشار مختلف جامعه است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس منجر به ایجاد خودباوری در بین جوانان جمهوری اسلامی شد، گفت: دوران دفاع مقدس فرصتی برای نظام جمهوری اسلامی شد. با وجود همه تهدیدها و تخریب ها و جوانان این مرز و بوم به این اعتماد به نفس رسیدند که بدون اتکا به کشورهای غربی می توان به موفقیت دست یافت.

منصوری با اشاره به شاخص های قوی بودن در جمهوری اسلامی گفت: شاخص اصلی قدرتمند بودن وحدت، همبستگی، ولایتمداری و مبارزه با استکبار است.

وی نقش استان گیلان در دوران دفاع مقدس را بسیار مهم و موثر ارزیابی کرد و گفت: یکی از برجسته ترین مسائل در دوران دفاع مقدس و در ارتباط با استان گیلان، وفاداری و هستی بود. از هشت هزار شهیدی که بر آسایش غلبه کردند و به مرزهای جنوبی و غربی رفتند و آماده نبرد با دشمن شدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان از برنامه های اصلی هفته دفاع مقدس در استان گیلان خبر داد و گفت: ۱.۵۱ برنامه در سطح استان گیلان از جمله برگزاری وبینار رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس گیلان در همین استان برگزار می شود. زمان. در کشور با حضور مقام معظم رهبری، رژه نیروهای مسلح در روز پنجشنبه، گلزارهای گل بر مزار شهدا، برپایی نمایشگاه در میدان شهدای ذهاب، یاد و خاطره شهدا و آبروی محله در گیلان استان، ویزیت و دیدار رایگان با خانواده شهدا.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید