درخشان: جنجال ها در خون بازیکنان لیگ برتری نهادینه شده است!/ ۵۰ نفر برای متخلف شفاعت می کنند.


حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس از تنش ها و حاشیه هایی که در بازی های دوستانه تیم های لیگ برتری به وجود آمد و حتی دو مربی در اردوی ترکیه با یکدیگر درگیر شدند، گفت. و این حواشی به ذهن خطور می کند. به خاطر سه امتیاز همه اخلاق و فرهنگ را زیر پا می گذاریم و به آداب و رسوم فوتبال توجه نمی کنیم. در فوتبال ما هیچ احترامی وجود ندارد.

وی افزود: این اتفاقات و جنجال ها در خون فوتبالدوستان در لیگ برتر نهادینه شده و در بازی های تدارکاتی نیز شاهد تداوم همین بی اخلاقی ها و بی انضباطی ها هستیم. ما تمام لذت و فلسفه فوتبال را فدای سه امتیاز می کنیم و لیگ ما در چنین شرایطی برگزار می شود. از طرفی کمیته انضباطی در مسابقات شدت لازم را اعمال نمی کند یا وقتی می خواهد فردی را تنبیه و تنبیه کند ۵۰ نفر وارد عمل می شوند و فلان طلب عفو می کنند.

سرمربی سابق پرسپولیس گفت: نتیجه این رفتار را در بازی های تدارکاتی می توانیم ببینیم یا حتی اخباری از دعوای دو مربی در یک کشور خارجی بشنویم. واقعا فرهنگ و اخلاق در فوتبال ما کم است. ما به ظاهر و احترام به بزرگترها توجه نمی کنیم، اگر اینها را از فوتبال بگیریم چیزی در فوتبال ما باقی نمی ماند.

درخشان گفت: همین عادات زشت در لیگ برتر در فوتبال ما ریشه دوانده و ادامه آن را در بازی های تدارکاتی می بینیم. ما باید معنای فوتبال حرفه ای را درک کنیم. در فوتبال حرفه ای باشگاهی حق دارد مربی را در صورت نتیجه نگرفتن اخراج کند یا حتی اگر مربی نتیجه گرفت و موفق شد باز هم به هر دلیلی می خواهد سرمربی را عوض کند. به عنوان مثال، گفتن اینکه ما شخصیت شما را دوست نداریم، حق طبیعی یک مدیرعامل یا یک باشگاه است. نمی توانیم بگوییم چرا فلان مربی به جای من به تیم خاصی رفت.

وی درباره شرایط این تیم برای حضور در فصل آینده گفت: پرسپولیس تیم خوبی دارد اما باید مشکلاتش را برطرف کند تا در جریان مسابقات مصدوم نشود. پرسپولیس تیم خوبی است اما باید بهتر باشد و خلأهایی مانند نداشتن مهاجم خارجی را پر کند. نبود مهاجم یک ضرر است. شاید تا ۱۰ هفته دیگر این مسائل به چشم نیاید اما در دیدارهای حساسی مثل بازی با سپاهان یا استقلال بازیکنان با کیفیت و گران قیمت تفاوت را نشان می دهند در سایر بازی ها با هوادار یا نفت آبادان چنین وضعیتی وجود نخواهد داشت. پرسپولیس می خواهد قهرمان شود باید نقاط ضعف زمین برطرف شود بازیکن باید آنها را اصلاح کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید