حمایت پیشکسوتان استقلال از دعوت ستاره پرسپولیس


به گزارش وانانیوز،

وی درباره انتخاب کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بر سر دراگان اسکوچیچ و مخالفت او با جدایی اسکوچیچ گفت: توافقی نبود. من تعیین کننده نیستم. حرف من این بود که با آقای اسکوچیچ بدرفتاری شد. بدترین وضعیت این بود که به اسکوچیچ گفتند باید سرمربی تیم ملی امید شود. باید با عزت و احترام از او خداحافظی می کردند. نتایج خوبی هم داشت و فقط دو شکست و یک تساوی داشت. من کاری ندارم که در اردوی تیم ملی چه مشکلاتی به وجود آمده است. من هم می گویم که آقای کی روش و اسکوچیچ از نظر فنی و تجربی بسیار متفاوت هستند.

وی با اشاره به توانایی های کی روش در رابطه با اسکوچیچ گفت: کی روش چندین بار در جام جهانی مربی بوده و دو بار با تیم ملی ایران همکاری کرده است. او به راحتی می تواند به اردوی تیم ملی راه پیدا کند. او علاوه بر مدیریت تیم ملی، فدراسیون فوتبال را نیز مدیریت می کند و هیچکس نمی تواند در کار او دخالت کند.

این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از ضعف فدراسیون مقابل کی روش گفت: اینکه کی روش فدراسیون را اداره می کند اصلا خوب نیست. همه ما تاریخ او را می دانیم. اتفاقا کی روش در زمان مدیریت آقای تاج از او مراقبت می کرد. اساساً برای من مهم نیست سرمربی کیست. در عوض، احترام به جام جهانی مهم است. هرکسی که سرمربی تیم ملی شود به خاطر فوتبال کشور از او حمایت می کنیم.

فریبا با بیان اینکه کیروش از اسکوچیچ محبوبتر است، گفت: جایگاه کیروش در بین مردم ما بالاتر است. همه ما می دانیم که او فرصت های بیشتری دارد. ما در این سوالات شک نداریم. انتقاد من این است که با اسکوچیچ رفتاری انسانی صورت نگرفت. برای ما ناراحت کننده است و پیشنهاد می کنم قدر آن را خوب بدانند. او برای تیم ملی ما زحمت کشید. ما فراموش نمی کنیم که اسکوچیچ در چه شرایطی تیم ملی را برعهده گرفت و آن را به جام جهانی رساند.

این مربی فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا کی روش در فرصت باقی مانده می تواند تیم ملی را به شرایط فنی ایده آل برساند، گفت: هر مربی برای مسابقات تاکتیک های خودش را دارد. تیم ملی انگلیس معروف است. آمریکا کاملا تغییر کرده و بازیکنان جوان و سریعی دارد. همه در گوشه ذهن خود معتقدند که ما آمریکا را فتح خواهیم کرد. اگر بخواهیم مثل بحرین از انگلیس جلو بیفتیم، پنج گل می زنیم. اتخاذ تاکتیک های مناسب برای این مسابقه مهم است.

وی درباره تاکتیک های دفاعی کی روش در مسابقات جهانی گفت: این تاکتیک ویژه آقای کی روش است که فضا را می بندد و توپ را به حریف می دهد. بنیانگذار این سبک مورینیو است که افتخارات زیادی در این راه کسب کرده است.

فریبا درباره شرایط تیم ملی ایران نیز گفت: با این نفراتی که داریم می توانیم موفقیت های بیشتری کسب کنیم. تفاوت ما با چهار سال قبل این است که بازیکنان ما نسبت به چهار سال پیش باتجربه تر هستند. ۹۰ درصد بازیکنان اصلی ما لژیونر هستند. آنها با بازیکنان بزرگ آشنایی کامل دارند و استرس آنها را بزرگان فوتبال احساس کرده اند. وقتی طارمی به چلسی گل می زند یعنی چیزی برای ترسیدن ندارد. این بزرگترین امتیاز تیم ملی ایران است. همه نسبت به چهار سال قبل باتجربه تر شده اند و ترس این بازیکنان از تیم های بزرگتر از بین رفته است. این نقطه قوت تیم ماست و انشاالله موفق خواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال فروپاشی تیم ملی شیراز با شکست مقابل انگلیس در بازی اول وجود دارد یا از ژاپن گل دریافت کند و بازی احساسی انجام دهد، گفت: به نظرم چیزی شبیه به بازی نیست. مقابل ژاپن اتفاق خواهد افتاد. بازیکنان ما مسن تر و با تجربه تر هستند. به نظر می رسد که دیگر اتفاق نمی افتد. ممکن است بازی را ببازیم، اما اینطور نمی‌بازیم.

فریبا درباره دعوت مجدد رامین رضاییان به تیم ملی گفت: هر مربی بر اساس تاکتیک بازیکنانش را انتخاب می کند. در برخی موارد می خواهید بازی طولانی را انجام دهید. در مقطعی می خواهید در زمین بازی کنید که در این صورت کایدی و محبی مناسب هستند. رضاییان بر اساس تاکتیک های کی روش برای تیم ملی مفید است. علاوه بر این او پارسال در پرسپولیس و امسال در سپاهان عملکرد خوبی داشت و سانترها و سانترهای خوبی انجام می دهد.

این مربی سابق استقلال در پاسخ به اینکه آیا امیدش به موفقیت تیم ملی با کی روش بیشتر است، گفت: البته بیشتر است. به دو سه دلیل است. منظورم این است که انسجام و همدلی در هر تیمی مهم است. کی روش می تواند همدلی ایجاد کند. کی روش توانایی هدایت تیم را به تنهایی دارد. او روی نیمکت تیم های بزرگ رئال مادرید و منچستریونایتد می نشیند.