حمایت اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن از تحریم رژیم صهیونیستی


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، به نقل از سایت «نیو عرب»، شورای دانشجویی اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن استرالیا طرح حمایت از فلسطین و حمایت از اقدامات تحریمی علیه فلسطین را تصویب کرد. رژیم صهیونیستی

در اطلاعیه منتشر شده از سوی این شورا آمده است که این طرح با ۱۶ رای موافق، سه رای مخالف و یک رای ممتنع به بحث عمومی گذاشته شد.

در اوایل ماه آوریل، شورا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که از تحریم‌ها و ممنوعیت‌های سرمایه‌گذاری علیه اسرائیل حمایت می‌کرد، اما پس از مواجهه با تهدید قانونی مجبور شد آن را در ماه می پس بگیرد.

در این طرح که روز دوشنبه تصویب شد، آمده است: «اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن در برابر اشغال فلسطین توسط اسرائیل می ایستد و پاکسازی قومی جاری علیه فلسطینی ها را محکوم می کند».

این اتحادیه اعلام کرده است که از تحمیل تحریم های آکادمیک علیه موسسات اسرائیلی بر اساس دستورالعمل های تعیین شده توسط “کمپین فلسطینی برای بایکوت علمی و فرهنگی اسرائیل” حمایت می کند.

این شورا که وابسته به اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن است، گفت: «از دانشگاه ملبورن می‌خواهد در این تحریم آکادمیک شرکت کند و روابط خود را با مؤسسات دانشگاهی، محققان و اساتید اسرائیلی برای تبعیت از فراخوان فلسطین برای تحریم قطع کند».

این شورا از دانشگاه خواست تا برای شرکت هایی که شریک آپارتاید اسرائیل هستند و از آن سود می برند و به طور غیرقانونی در سرزمین های اشغالی فلسطین فعالیت می کنند، ممنوعیت سرمایه گذاری اعمال کند.

در این طرح همچنین مقرر شد «توصیه شود که رئیس و کارکنان رنگین پوست علیه تصمیم اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن در تأیید تحریم، واگذاری و تحریم بیانیه مشترکی بنویسند و منتشر کنند». جنبش علیه اسرائیل و حمایت آن از حقوق فلسطینیان».

در این طرح مصوب شد که این تصمیم در تمامی حساب های کاربری این اتحادیه در شبکه های اجتماعی منتشر شود.

در متن این سند آمده است که شورا “هر گونه یهودی ستیزی را محکوم می کند” و “جنایات اسرائیل صرفاً مسئولیت آنهاست، نه مسئولیت یهودیان در سراسر جهان.”

اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن گفت که معتقد است این پیشنهاد، که روز دوشنبه تصویب شد، “قوی بود و با مشورت مناسب و بررسی های لازم توسط شورای دانشجویی مورد حمایت قرار گرفت.”

این بیانیه می افزاید که رایزنی با سهامداران مربوطه، مانند گروه های طرفدار فلسطین و گروه های یهودی در محوطه دانشگاه، در اول اوت به پایان رسید.

اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن تصریح کرد که این مشاوره توسط یک سازمان مستقل تسهیل شده است.

این بیانیه می افزاید: اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن به تشویق بحث های محترمانه درباره مسائل بین المللی در محوطه دانشگاه ادامه می دهد و تعصب و سخنان نفرت انگیز را در همه اشکال آن محکوم و محکوم می کند.

اتحادیه دانشجویان گفت: پس از تحقیقات، رایزنی و تعامل، اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن معتقد نیست که حمایت از آرمان فلسطین و جنبش بایکوت، سلب سرمایه و تحریم علیه اسرائیل، یهودستیزانه است.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید