حل ۶ مشکل یحیی گل محمدی/ تقسیم بندی بین بازیکنان سرخ؟


به گزارش وانانیوز،

پرسپولیس یحیی گل محمدی با وجود این برد همچنان با ایده آل هوادارانش فاصله دارد.

سرمربی پرسپولیس البته خودش مربی باتجربه ای است و خوب می داند که تیمش برای قهرمانی باید مسائلی را حل کند. حالا امتیازهایی را می بینیم که می تواند برای قرمزها مثمر ثمر باشد.

۱بازی تهاجمی تر؛ پرسپولیس با اینکه تا پایان هفته نهم با ۳ گل زده بهترین خط دفاع لیگ را دارد اما تنها ۹ گل زده است. میانگین یک گل زده در هر بازی برای پرسپولیس محبوب و مدعی قهرمانی نمی تواند آمار خوبی باشد. مشکل اصلی یحیی گل محمدی این است که تیمش خوب بازی نمی کند. این تیم در بردها برای تماشاگران خوب بازی نکرد.

۲- بازپرداخت وام; پرسپولیس ۵ بار پیاپی قهرمان لیگ یک شد اما در لیگ بیست و یکم این عنوان را به استقلال واگذار کرد. شاید اگر تیم دیگری به جای استقلال قهرمان می شد فشار زیادی روی یحیی گل محمدی وارد نمی شد که پرسپولیس نایب قهرمان لیگ شد اما برد فرهاد مجیدی این فشار را دوچندان کرد. افزایش برتری آنها در لیگ برتر و پیروزی های پیاپی در دیدار رفت می تواند به یحیی گل محمدی کمک کند تا اعتبار گذشته پرسپولیس را بازگرداند.

۳- تکمیل دو دستی; از گوشه و کنار شنیده می شد که رابطه دو بازیکن کلیدی پرسپولیس با سایر بازیکنان چندان خوب نیست و نوعی رقابت بین آنها ایجاد شد. به هر دلیلی این اختلاف باید توسط یحیی گل محمدی حل شود. رفع این فاصله می تواند پرسپولیس را راحتتر در مسیر قهرمانی قرار دهد.

۴- عدم عضویت در سایر باشگاه ها یحیی گل محمدی فصل گذشته در مقطعی از این باشگاه استعفا داد یا علیه این باشگاه صحبت کرد. در فصل جاری کمتر تلاشی برای انجام این صحبت ها کرد اما باز هم حرف هایی دیده و شنیده می شد. هواداران پرسپولیس از یحیی گل محمدی می خواهند که آرامش خود را حفظ کند و علیه باشگاه مصاحبه نکند. به نظر می رسد رابطه او با باشگاه نسبت به گذشته بهتر شده است.

۵- فنون سقوط کرده; مهدی ترابی، ساعد صادقی و حتی سروش رفیعی هم انگار کمی افت کرده اند. شاید یکی از مهمترین وظایف یحیی گل محمدی این باشد که سه بازیکن تکنیکی خود را آماده کند. سه بازیکنی که می توانند سرنوشت لیگ بیست و دوم را رقم بزنند.

۶- بازی با امتیازات بالا بعد از ۹ هفته. شاید بازی با ملوان بتواند این کار را انجام دهد. پرسپولیس اگرچه در بالای جدول استراحت می کند اما هنوز پیروزی پر گل و تماشاگر را به دست نیاورده است. یک برد کامل، روحیه و اعتماد به نفس را به این تیم باز می گرداند.