جنجال هفته از سقوط سرخابی ها به لیگ دسته سوم و بازگشت متخصص انفجار بمب به جریمه ای بیش از جان انسان ها


به گزارش وانانیوز،

رویدادهای ورزشی جنجالی در هفته گذشته اتفاقات رنگارنگ زیادی در فوتبال داشت. نگاهی داریم به جنجالی ترین رویدادهای ورزشی هفته گذشته؛

* انفجار بمب آبی

علی فتح الله زاده که در فصل نقل و انتقالات همیشه در انفجار بمب های خبری خبره بوده، زمینه حضور مهدی هاشمی نسب را در استقلال فراهم کرده است. او این هفته به بمب خبری آبی تبدیل شد و به عنوان جانشین مصطفی آیورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال انتخاب شد. حمید سجادی وزیر محترم ورزش به حاجی فتح الله ثابت کرد که بسیار توانمند است و حتی خود فتح الله زاده هم می تواند به بمب اطلاعات تبدیل شود.

در روزهای گذشته انواع و اقسام گمانه زنی ها مبنی بر برکناری مصطفی آیورلو در رسانه ها منتشر شد اما فتح الله زاده در این رابطه گفت: از زحمات آیورلو در این مدت تشکر می کنم. امروز دیدم برخی رسانه ها می گویند دلیل جدایی اختلاس است و این حرف ها گفتن این حرف ها گناه است و این وصله ها به آیورلو نمی چسبد. او فردی صادق و پاک است. از نظر مدیریتی احتمالاً سلیقه ای نبوده و از هم جدا شده اند.

البته زمزمه هایی مبنی بر تغییر رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس به گوش می رسد اما این خبر تا عصر دیروز تکذیب می شد، البته برخی منابع آگاه از دیدارهای سجادی وزیر ورزش با مدیرعامل پرسپولیس و حتی خبر می دهند. با رئیس هیئت مدیره این باشگاه.

* جریمه ای گرانتر از فدیه یک انسان

یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره اعتراض آبی ها به جریمه ۴۰۰ میلیونی کمیسیون انضباطی که برای ساپینتو در نظر گرفته شده بود، گفت: به کمیسیون استیناف بابت جریمه بالای سرمربی اعتراض کردیم چرا که این حرکت انجام نشد. اصلا همچین جریمه ای داشته باشی.اگه آقای ساپینتو تصادف میکرد مجازاتش اینجوری نبود. حتی مهریه یک انسان هم این مقدار نیست. بی عدالتی در استقلال بیداد می کند.

شاید عده ای دوست ندارند استقلال دوباره قهرمان لیگ برتر شود. من مثل قبل نمی گویم وزیر هیچ کاری نمی کند و وزیر ورزش یا دیگران را مقصر مشکل نمی دانم، چون وزیر شخصاً در همه کارها حمایت کرد، اما بی عدالتی شرایط استقلال را سخت کرد.

کمیسیون انضباطی فدراسیون فوتبال هفته گذشته این مربی پرتغالی را به دلیل تهاجمی بودنش ۴۰۰ میلیون دلار جریمه کرد!

* سوپرجام به جای دربی

اگر برنامه لیگ برتر تغییر نمی کرد و همه چیز به همین شکل باقی می ماند، در ۲۲ آبان ۱۴۰۱ می توانستیم دیدار پرسپولیس و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر را در حالی ببینیم که هر دو تیم در صدر قرار دارند. از آماده سازی آنها و تحت الشعاع قرار دادن یکدیگر در بالای جدول.

این دربی می توانست به یکی از جذاب ترین دربی ها تبدیل شود و بعد از آن مسابقات تعطیل می شد و همه باید منتظر جام جهانی می ماندیم که این اتفاق نیفتاد. جام جهانی و ۲۰ آبان به احتمال زیاد در مشهد یا کرمان خواهد بود برای برگزاری سوپرجام به مصاف نماینده نساجی مازندران می رود. بازی ای که عملاً ارزش یک جام قهرمانی را دارد و می تواند مربی برنده را به یک مورد علاقه هواداران تبدیل کند.

* پاسخ به شایعات خنده دار؛ از دستگیری وریا تا پیراهن مشکی نکونام

حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه فولاد گفت: در فضای مجازی شایعه شده که وی از دستگیری واریا غفوری در اردوی این تیم جلوگیری کرده است. فقط آمدند دعوتنامه را تحویل دهند و امضایی بگیرند که نشان دهند آن را تحویل داده اند که باز هم می گویم به دوران حضور او در فولاد بی ربط است. من آنجا نبودم و نمی دانستم. بعدا به من اطلاع دادند.

گرشاسبی درباره درخواست مدیرعامل باشگاه فولاد از نکونام برای تعویض پیراهن مشکی اش: می توانید از خود نکونام بپرسید. او چندین سال است که در اکثر مسابقات با پیراهن مشکی ظاهر می شود و من این سوال را تکذیب می کنم. پوشش سرمربی موضوعی نیست که مدیرعامل بخواهد در آن دخالت کند.

وی درباره شایعات رسانه های خارجی مبنی بر تامین امنیت تیم فولاد توسط گرشاسبی گفت: وگرنه راحت ترین باشگاه فولاد است. بازیکنان ما رایگان ترین شرایط را دارند. چنین سوالاتی صحیح نیست. این شوخی ها برای برهم زدن آرامش تیم ما است. در باشگاه ما افراد با سلایق مختلف حضور دارند. این کار حرفه ای است این خبر جعلی است هم شیطنت است و هم بی انصافی، می خواهند فضاسازی کنند.

* احتمال سقوط پرسپولیس و استقلال به لیگ سوم ایران؟!

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در کوالالامپور با ماهاجان رئیس کمیته مجوزهای حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار و درباره کمیته مجوزهای حرفه ای فدراسیون فوتبال و باشگاه های ایرانی گفت وگو کرد. این جلسه در حالی برگزار شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا مجازات کمیته مجوزهای حرفه ای ایران را به دو ماه محرومیت کاهش داد تا باشگاه های ایرانی به ویژه پرسپولیس و استقلال شانس بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشند. ماهاجان، سرپرست مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعلام هشدار مهم گفت: در صورت رفع نشدن مشکل باشگاه های پرسپولیس و استقلال در سال جاری، موضوع از شمول مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا خارج می شود. در اختیار کمیته انضباطی و اخلاقی اف.

طبق اتفاقات فصول گذشته، پرسپولیس و استقلال برای کنفدراسیون فوتبال آسیا فیلمبرداری شدند تا عدم مالکیت و مدیریت این دو باشگاه توسط وزارت ورزش را نشان دهند و این برخلاف آن چیزی است که به فوتبال آسیا منتقل می کنند. کنفدراسیون و به دلیل آنچه AFC C. «واژگونی حقیقت» می داند پرسپولیس و استقلال ممکن است رویارویی سختی داشته باشند.

به همین دلیل برخی رسانه ها مدعی شدند در صورت اصلاح نشدن وضعیت مالکیت و صدور مجوز حرفه ای برای هر دو باشگاه، حتی استقلال و پرسپولیس نیز ممکن است به لیگ سوم سقوط کنند. اتفاقی که برای هواداران قرمزها و حتی مدیران ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا چندان خوشایند نخواهد بود و بیشتر این موضوع یک شوک بزرگ و فشار برای رفع مشکلات ساختاری در هر دو باشگاه است.

* دعوای هزار کیلومتری مددی و عاصم یوسفی!

جنجال رسانه ای احمد مددی مدیر سابق مجموعه ورزشی آزادی با عاصم یوسفی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری ورزش به نظر پایانی ندارد و شبیه سریال های هزار قسمتی خارجی شده است. ! عاصم یوسفی که دستور برکناری مددی را صادر کرده به نظر می رسد هنوز سرد نشده و همچنان از این برکناری صحبت می کند. وی دیروز گفت: به ته سوء مدیریت رسیدیم و تصمیم مدیریتی گرفتیم و از مدی عذرخواهی کردیم و هر جا هستند موفق باشند. بعید است که او یک شلیک غیراخلاقی انجام دهد و بعد به یاد بیاورد که مشکل آزادی چیست. متروپل شدن آزادی یک بیانیه بی اساس است.

عاصم یوسفی در پاسخ به ادعای مددی مبنی بر اینکه آزادی می تواند کلانشهر دیگری باشد، گفت: مجموعه آزادی هزار کیلومتر با کلانشهر فاصله دارد و اصلا اینطور نیست. مدی یک کارشناس مهندسی عمران نیست که بخواهد در مورد اینکه آیا کل ورزشگاه فرو می ریزد یا خیر نظر بدهد. چنین موضوعاتی با چشم غیر مسلح قابل بحث نیستند. بالاخره ما شرکت های مشاوره بین المللی داریم که نظر متفاوتی دارند. با این حال، ما در حال بررسی هستیم. اما مادی که خودش نیست، می‌خواهد مجموعه آزادی شبیه ویرانه باشد. این معقول است؟ این در حالی است که آزادی سه تا چهار ماه پیش برنامه سلام فرمانده را با ۱۰۰ هزار نفر داشت. کسی صدمه دیده؟ پس چگونه کلان شهر سقوط می کند؟ اینها حرف های بی اساس است اما ما به عنوان یک شرکت مادر تخصصی در زمینه ساخت و توسعه زیرساخت های ورزشی باید نظر کارشناسی بدهیم و با چشم غیر مسلح صحبت نکنیم که خدای ناکرده فردا ممکن است مشکل ایجاد کند. یک مشاور حرفه ای باید این حوزه را کاملا رصد کند و با بررسی ها به این نتیجه برسد که آیا آزادی در حال سقوط است یا خیر. حتی کوچکترین مشکلی، درهای آزادی را می بندیم.

* برد استقلال در بزرگترین پرونده غرامت تاریخ فوتبال ایران

پس از مصدومیت شدید پادوانی و اعلام تصمیم فیفا، این مدافع برزیلی حکم ۱۰۰ هزار دلاری را نپذیرفت و پرونده را به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) کشاند. مدافع سابق استقلال این پرونده را در دادگاه CAS تشکیل داد و خواستار غرامت ۹ میلیون دلاری شد و وکلای او با جدیت پیگیر این موضوع بودند به همین دلیل اعلام رای CAS چندین بار به تاخیر افتاد.

بر اساس پیگیری های انجام شده گفته می شود در نهایت رای دادگاه CAS به نفع باشگاه استقلال گرفته شد. بر اساس این تصمیم، درخواست پادوانی رد شد و باشگاه استقلال باید همان ۱۰۰ هزار دلار را طبق حکم فیفا به همراه جریمه دیرکرد پرداخت کند. این رای به زودی رسما اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/