جمهوریخواهان اقتصاد را گروگان خواهند گرفت – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جو بایدنرئیس جمهور دموکرات ایالات متحده به شدت از جمهوری خواهان مخالف انتقاد کرد و هشدار داد که اگر جمهوری خواهان کنگره را کنترل کنند. به دست آورد طرح‌های اقتصادی آنها اقتصاد را خراب خواهد کرد.

بایدن وی این سخنان را در مراسم انتخابات پیش از برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس سنا اعلام کرد.

در حالی که ۱۵ روز تا انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا باقی مانده است و این انتخابات راهی برای دو سال پایانی دوره ریاست جمهوری است. بایدن نظرسنجی ها نشان دهنده برتری قاطع جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان آینده است.

بایدن او گفت: “جمهوری خواهان مصمم هستند اقتصاد را گروگان نگه دارند و آن را نابود خواهند کرد.”

کنترل کنگره توسط جمهوری خواهان ممکن است دستور روز باشد بایدن در ادامه کار در کاخ سفید کار دشواری خواهد بود و به همین دلیل است بایدن او افزود که تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای کاهش هزینه‌های برنامه‌های استحقاقی مانند مزایای تامین اجتماعی برای بازنشستگان را تایید نمی‌کند. وی گفت: برای روشن شدن موضوع، من تامین اجتماعی را قطع نمی کنم.

داده های نظرسنجی رویترز/ ایپسوس این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بیشتر نگران تورم هستند و به دنبال آن اولویت‌های دیگری مانند شغل، خشونت با اسلحه و حقوق سقط جنین قرار دارند.

با این حال، اعلام کمیته ملی جمهوری خواهان بایدن وو، سخنگوی کمیته مرکزی جمهوری خواهان گفت: «رای دهندگان می دانند که کنترل دموکرات واشنگتن منجر به افزایش قیمت ها و جنایات بیشتر می شود و کشور را به مسیر اشتباه می کشاند.

نگرانی در مورد سلامت جسمانی بایدن موضوعی که این روزها در فضای سیاسی آمریکا نیز مطرح است. دو روز پیش، جو بایدن او گفت که نگرانی‌ها در مورد توانایی‌اش برای کاندیداتوری مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور کاملاً منطقی است و او همیشه به سرنوشت احترام گذاشته و هنوز تصمیم رسمی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ نگرفته است.

بایدن او که در ماه نوامبر ۸۰ ساله شد، با یک سری گاف های گفتاری و رفتارهای عجیب به نگرانی در مورد زوال عقلش دامن زد.

وی در مصاحبه‌ای در پاسخ به شبهات در مورد کاندیداتوری خود در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴، گفت: فکر می‌کنم نگرانی در مورد سن مردم از جمله خودم منطقی است و فکر می‌کنم بهترین راه برای قضاوت این است که رفتار خودم را رعایت کنم. . آیا من کند هستم؟ آیا من با همان سرعت قبلی حرکت می کنم؟ بایدن وی همچنین افزود که برای سرنوشت احترام زیادی قائل است و ممکن است “امروز صبح مریض شود یا بمیرد.”

وی افزود: فکر می‌کنم با سطح انرژی و توانایی‌ام، مردم باید نگاه کنند و بگویند: «آیا او هنوز هم مانند روزهای اول نسبت به کاری که انجام می‌دهد اشتیاق دارد؟» و اگر چنین فکر می‌کنند، خوب است. اما اگر غیر از این فکر می کنند، مرا تشویق کنند که کاندیدا نشوم.

بایدن وی در ادامه بدون اشاره به گاف‌های کلامی و رفتاری مکرر خود مدعی شد: نمی‌خواهم خودم را لو بدهم، اما الان در راه هستم و از نظر جسمی و حتماً مشکل روحی ندارم.

وی درباره تصمیم نهایی خود برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ نیز گفت: هنوز تصمیم رسمی نگرفته ام اما تمایل من نامزدی است و هنوز برای این تصمیم فرصت دارم.