جشن صدمین سالگرد مهدی آذریزدی در خانه هنرمندان برگزار می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزگزارش کردن خبرگزاری مهر، روز پنجشنبه ۲۵ تیرماه به مناسبت یکصدمین سالگرد تولد مهدی آذریزدی، انجمن تصویرگران و شورای کتاب کودک نشست «به افتخار پدربزرگ قصه های خوب» را در خانه هنرمندان برگزار می کند.

«نگاهی به زندگی و آثار آذریزدی» با سخنرانی محمدرضا یوسفی، نمایش نماهنگ «مردی که دو بار به دنیا آمد»، نمایشنامه خوانی آرزوی آذریزدی بخش آغازین این نشست است.

نشست تصویرگران برای تحلیل تصاویر داستان های خوب دهه ۴۰ تا ۵۰ و ۹۰ از دیگر بخش های این برنامه در صبح خواهد بود. در بخشی از این نشست جمال الدین اکرمی و ملیحه سلیمی به سخنرانی خواهند پرداخت. در بخشی دیگر کیانوش غریب پور و شادی هاشمی سخنرانی خواهند کرد.

بعد از ظهر که از ساعت ۱۴:۳۰ شروع می شود. نشستی با موضوع «تجربه ها و چالش های بازنویسی و بازآفرینی از دیدگاه نویسندگان» با سخنرانی آتوسا صالحی، محمدرضا شمس و محمدرضا یوسفی برگزار می شود.

از دیگر برنامه های این نشست می توان به ارائه مقاله «همنوای با آذر» فیروزه شیران و سخنرانی مجازی حسین مسرت از آثار تولید شده برای آذریزدی با عنوان «ازریزدی در آیینه آثار» اشاره کرد.

این برنامه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر برگزار می شود.