جشن بزرگ باربران علوی در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزکوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در خصوص روند برگزاری پنجمین جشنواره نقالی علوی نقال و برد خوانی به خبرنگار مهر گفت: جشنواره علوی نقال با حضور ۳۵ نقال خوان و برد از کشور برگزار می شود. در سراسر کشور در ۲ بخش میدانی و رادیویی. هم اکنون کارهای بخش میدانی در میدان امام حسین (ع) در حال انجام است و یکشنبه پنجم تیرماه مراسم اختتامیه بخش رادیویی جشنواره برگزار شد.

وی ادامه داد: قسمت میدانی جشنواره قرار است ۸ و ۹ تیرماه در سالن انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر برگزار شود و در پایان مراسم اختتامیه این قسمت برگزار می شود.

زارعی یادآور شد: در این دوره از جشنواره علاوه بر موضوع غدیر، موضوع مباهله مورد توجه قرار گرفت و خوانندگان و مجریان با موضوع مباهله به اجرای برنامه پرداختند. از این رو روز شنبه یکم مردادماه همزمان با شامگاه مباهله، مراسم اختتامیه این موضوع از جشنواره برگزار و برگزیدگان این بخش معرفی خواهند شد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به مناسبت عید غدیر خم بایرام روز یکشنبه ۵ تیرماه از ساعت ۱۸ الی ۲۲ جشن بزرگی را در امام حسین (ع) برگزار کردیم. . میدان که روز دوشنبه ۶ تیرماه برگزار می شود. در این جشن علاوه بر تقلید و پرده خوانی، نمایش های پهلوی، موسیقی و برنامه های دیگر نیز تدارک دیده می شود.