جادوی شورش دشمنان، حضور مردم استحمیدرضا مقدم فر کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گوی تلویزیونی به تحلیل حوادث اخیر و اغتشاشاتی که در چند روز گذشته در برخی شهرها شاهد آن بودیم، گفت: در حادثه ای که برای خانم امینی رخ داد اولین مدعی نیروی انتظامی است. نیرو و مسئولان و رئیس جمهور دستور پیگیری گفت: این اتفاق بهانه ای شد برای افرادی که می خواستند در کشور آشوب ایجاد کنند. اندیشکده های آمریکایی به ضدانقلاب توصیه کردند که از جریانات مذهبی، قومیت ها و زنان برای براندازی استفاده کنند و همین موضوع اخیر بهانه ای برای ایجاد توطئه شد.

وی با بیان اینکه ۴۳ سال است که شکل های مختلفی از این شرایط را می بینیم، گفت: در اوایل انقلاب گروه های زیادی برای برهم زدن نظم اجتماعی اقدام به ایجاد اختلاف کردند. بعدها صدام را سر جان مملکت گذاشتند و بعد وارد جنگ نرم و اقتصادی شدند، کسانی که می خواهند کشور را خراب کنند گاهی با تحریم بهانه می یابند، گاهی با شورش، گاهی با هجمه فرهنگی.

مقدم فر با اشاره به اینکه ایران امروز کشوری مستقل است و آنها این استقلال را نمی خواهند، تصریح کرد: امروز ما به قدرت جهانی تبدیل شده ایم و دشمنان راهی جز تحریف افکار عمومی و ایجاد جنگ ادراک و ایجاد جنگ با ما ندارند. دانش و روایت نادرست از وقایع.و مجبور نیستند مردم را فریب دهند تا به خیابان بروند که البته باز هم شکست خوردند و مردم از آنها استقبال نکردند. این روزها شورش علیه شورشیان در کشور به راه افتاده است که در ولایات مختلف شاهد آن بوده ایم.

این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت همراهی نکردن مردم با معاندین تصریح کرد: اگر هوشیاری و بصیرت نبود امروز ۴ دهه از انقلاب نمی گذشت و آن هم به دلیل هوشیاری است. و تشخیص صحیح افراد یکی از انواع این تشخیص معیاری است که امام و مقام معظم رهبری داده اند. حضرت امام فرمودند هر جا می خواهید حق را از باطل تشخیص دهید، ببینید دشمنان روی چه چیزی تمرکز می کنند. در خبری اخیر، صهیونیست ها، آمریکا و رسانه های سعودی دست به کار شدند. مردم از آل سعود به خاطر اقداماتشان در تجهیز داعش و دشمنی با ایران متنفرند، بنابراین شورش آنها را درک می کنند. در مقاطع مختلف مردم متوجه شدند که در صدد برهم زدن نظم و امنیت هستند. این حضور مردم در برابر شورشیان برای حمله به دشمنان است.

وی افزود: معتقدیم این اتفاقات حضور مردم و پیام مردم در جنگ نرم و جنگ شناختی کاذب است. این حضور ربطی به طبقات مختلف ندارد و مذهبی ها، بی دین ها، چادری ها و غیر چادری ها از هرج و مرج و بلاتکلیفی متنفرند. همه به یک محیط آرام نیاز دارند و در شورش های اخیر دیدند که یک پلیس زنده زنده سوزانده شده و به مقدسات توهین شده است.

مقدم فر درباره نقش برخی احزاب و جریان های سیاسی در این حوادث گفت: بخشی از جریان های سیاسی احزابی هستند که به بیرون نگاه می کنند و خطی را که آمریکا و صهیونیست ها در داخل و خارج داده اند دنبال می کنند. متأسفانه برخی از جریان های داخلی در ۴ دهه انقلاب در مقاطع مختلف دچار این دگرگونی ها شدند، اما هنوز یاد نمی گیرند. برخی اصلاح طلبان در جریان فتنه ۸۸ دچار شرمندگی تاریخی شدند زیرا ۸ ماه به نظام تهمت زدند و دولت را درگیر حوادثی کردند. در این اتفاقات اخیر باز هم رسانه آنها با رسانه های خارجی مانند بی بی سی و اینترنشنال همراه شد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ممکن است برخی وابستگی خارجی داشته باشند، اما برخی دیگر که سلیقه های متفاوتی با ما دارند باید بدانند که چگونه در دیدگاه های خود از دشمن فاصله بگیرند تا شرمنده قیام های قبلی نشوند چرا که متأسفانه بهانه هایی دارند. . با مواضع خود دشمنان با الفاظ و تحلیل های غلط جامعه را می دهند و گمراه می کنند.

وی با بیان اینکه این جریان ها باید بدانند چرا دشمن نیروی انتظامی قوی برای ایران نمی خواهد، گفت: در هر کشوری اگر نیروی انتظامی ضعیف شود نظم و امنیت کشور به هم می خورد. هدفشان روشن است و امروز به کل نظام رسیده اند. دشمنان رشد دولت را حلال مشکلات می دانند. دشمنان متوجه این رشد و موفقیت آیت الله رئیسی و مواضع خوب ایشان به ویژه در سازمان ملل می شوند و سعی می کنند شاهد این اقدام نباشند. اربعین می بیند که چه حرکتی شروع شده، پس می خواهند این موفقیت ها را بگیرند و با این شورش ها افکار عمومی را منحرف کنند.

مقدم فر در پایان تصریح کرد: جریان های سیاسی به ویژه جریان های داخلی اگر می خواهند نظر مردم را جلب کنند باید مراقب مواضع و حرف های خود باشند. آیا می دانید قصد دشمن از این قیام چیست؟ اگر دشمن به مردم ما عشق می ورزید، تحریم های به اصطلاح فلج کننده و غیرانسانی مانند تحریم مواد مخدر را اعمال نمی کرد، پس چرا حرف های دشمنان را در این مورد تکرار می کنید؟