ثروتمندترین زن ورزشکار جهان کیست؟


به گزارش وانانیوز، 

سرنا ویلیامز دارنده ۲۳ عنوان قهرمانی گرنداسلم به لطف سرمایه‌گذاری‌هایی که داشته می‌تواند نخستین زن ورزشکار میلیاردر جهان باشد. این تنیسور آمریکایی ۱۱۱ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

وی در این باره اظهارداشت: به عنوان یک سرمایه‌گذار شما می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید. من در ابتدا می‌خواستم یک صندوق ایجاد کنم اما برعکس عمل کردم؛ اول از سرمایه‌ام استفاده کردم، سپس سابقه ایجاد کردم و با همه آشنا شدم.

وی افزود: آیا کمتر از دو درصد از کل پول VC (سرمایه خطرپذیر) به زنان تعلق می گیرد؟ من واقعاً می‌خواستم آنطور که می‌توانم تنوع را به VC بیاورم و تنها راه برای تغییر این اعداد این بود فردی باشید که چک‎های بزرگ را نوشته است.

۷۶ درصد از شرکت‌های سرنا کم‌نماینده‌ هستند، از جمله زنان (۵۳ درصد) و کارآفرینان سیاه‌پوست (۴۷ درصد). مأموریت قهرمان آمریکا این است که تلاش می‌کند با اقدامات مشخص تفاوت ایجاد کند. سرنا ویلیامز در کنار مایک تایسون و لبرون جیمز در UFC سرمایه‌گذاری کرد که در سال ۲۰۱۹ ارزش سهام آن از ۴۵ میلیون دلار به ۱.۶ میلیارد دلار رسید.

این بانوی تنیس‌باز با سرمایه خود مدارسی برای کودکان در آفریقا ساخت و صندوق سرنا ویلیامز را راه اندازی کرد. گفته می‌شود سرنا سالانه بیش از ۱۵ میلیون دلار تنها از طریق حمایت مالی به دست می آورد. دارایی خالص وی در حال حاضر ۲۲۵ میلیون دلار است. پیش از این نیز لوئیس همیلتون راننده انگلیسی مرسدس اعلام کرده بود آماده است با همکاری سرنا ویلیامز برای خرید چلسی پیشنهاد دهد. این تنیس‌باز آمریکایی تنها زن ورزشکار جهان در طول تاریخ است که چنین درآمدی را به دست آورده است.

انتهای پیام/