تونس هشت فروند هواپیمای آموزشی نظامی از آمریکا خریداری کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت الیوم روسیه، وزارت دفاع تونس روز سه شنبه با صدور بیانیه ای از انعقاد قرارداد جدیدی با یک شرکت آمریکایی در راستای نوسازی ناوگان هوایی ارتش این کشور خبر داد.

وزارت دفاع تونس در این اطلاعیه اعلام کرد که شرکت آمریکایی «تکسترون ایر دیفنس» قراردادی منعقد کرده است که بر اساس آن ۸ فروند هواپیمای نظامی برای آموزش به ارتش تونس تامین می شود.

بر این اساس این هواپیماهای آموزشی به همراه سایر تجهیزات اولیه از جمله سامانه های شبیه سازی پرواز به ارتش تونس تحویل داده می شود.

وزارت دفاع تونس در این اطلاعیه تاکید کرد که این قرارداد در چارچوب همکاری تونس با طرف آمریکایی برای نوسازی ناوگان هواپیماهای آموزشی متعلق به ارتش این کشور منعقد شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که این هواپیمای جدید جایگزین هواپیمای آموزشی پایه و پیشرفته خواهد شد و برای آموزش خلبانان و تکنسین های هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که دولت آمریکا در سال های اخیر تلاش کرده است روابط نظامی خود را با کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا تقویت کرده و آنها را وارد ائتلاف های نظامی علیه کشورهای دشمن خود کند.