توقیف نفتکش خارجی با ۱۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجتبی قهرمانی در تشریح جزئیات این عملیات اظهار داشت: در اجرای دستور قضایی، مردم منطقه یکم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک فروند نفتکش خارجی را توقیف کردند. حمل ۱۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق به آبهای خلیج فارس وارد عمل شدند.

مجتبی قهرمانی با بیان اینکه ارزش محموله این نفتکش ۲۲۰ میلیارد دلار است، گفت: توقیف کشتی مذکور پس از یک ماه کار دقیق فنی و اطلاعاتی انجام شد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده تخلف در کشتی مذکور و ارجاع به بازپرس ویژه، خاطرنشان کرد: کاپیتان و خدمه این نفتکش خارجی برای تکمیل مراحل تحقیقات و مراحل قانونی در بازداشت به سر می برند.

قهرمانی در ادامه افزود: محموله ۱۱ میلیون لیتری نفتکش خارجی توقیف شده معادل ۵۵۰۰ دستگاه خودروی نیسان و حدود ۱۱۰ دستگاه خودروی لانگ است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین بیان کرد: از آنجایی که بر اساس اخبار و اطلاعات دریافتی، فعالیت برخی شرکت های غیرمجاز در زمینه بانکداری سوخت کشف شده است، در راستای حفظ حقوق قانونی دولت، اقدامات قانونی انجام می شود. گرفته شده . علیه آنها گرفته شده است..

مجتبی گرامانی اذعان داشت: شناورهایی که باعث این تخلف نفتکش شده اند نیز تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد: بر اساس اجرای مواد ۲۰ و ۲۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاچاقچیان علاوه بر حبس به جزای نقدی تا ۱۰ برابر ارزش سوخت کشف شده و شناور قاچاق نیز محکوم می شوند. به نفع دولت نیز مصادره خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تاکید کرد: اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت که با هماهنگی بیگانگان اقدام به سرقت بیت المال می کنند، از چتر اطلاع رسانی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و همچنین مجازات برای آنها پنهان نخواهد ماند. مرتکبان چنین جنایاتی قاطع و بدون مدارا خواهند بود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید