توزیع ۴۰۰۰ بسته معیشتی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در قم


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) شهرستان کوم، هشتمین مرحله رزمایش همدلی و حسن نیت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان مهدی زین الدین و اسماعیل داغجگی امشب با حضور آیت الله سید هاشم برگزار شد. هاشم. بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه شهرستان کوم، سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع فرمانداری شهرستان کوم، حجت الاسلام سیدحسن اکبری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کومچی در مصلای قدس برگزار شد. و ۴۰۰۰ بسته معیشتی بین اقشار ضعیف و کم برخوردار توزیع می شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه شهرستان کوم در بخشی از این آیین با اشاره به اهمیت کار خیر و ایجاد نشاط و شادی در دل مؤمنان به روایات اسلامی گفت:

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری گفت: توزیع بسته های معیشتی به نوبه خود موجب انسجام و قرابت بیشتر در دل جامعه می شود.

امام جمعه موقت کوم یادآور شد: اسلام تنها یک رکن شامل عبادات خاص مانند نماز، روزه و حج ندارد. عبادت در نظام فکری اسلام نمادها و مصادیق بسیاری دارد که یکی از ابعاد مهم آن بعد اجتماعی عبادت و بندگی است.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) در جامعه نهادینه شود، گرسنه به رختخواب نمی رود; وضعیت معیشتی و برخورداری اهل بیت (ع) با امکانات زندگی برابری نمی کرد، بلکه همواره سیاست های خود را بر ضعیف ترین افراد جامعه بنا می کردند.

امام جمعه موقت تاکید کرد: حفظ آبرو و حیثیت افراد مستضعف و کم درآمد، روش و سیاست اساسی اولیای الهی در کمک و گره گشایی از افراد پست و مستضعف جامعه است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش امام رضا (ع) بهترین مردم کسانی هستند که در زندگی خود با دیگران شریک هستند و بدترین مردم کسانی هستند که زندگیشان نصیب دیگران نشود.

احمد عبدی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کوم نیز گفت: امروز هشتمین رزمایش همدلی و حسن نیت با توزیع ۴ هزار بسته معیشتی برگزار می شود.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کوم، تقویت قومیت ها در شناسایی افراد نیازمند و هدایت کمک های معیشتی به خانواده های هدف است.

انتهای پیام/ ۷۸۰۳۲
این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید