تهدید قطعی آب مصرف کنندگان گران قیمت در تهران


اداره آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد: قطعی آب مصرف کنندگان ضعیف در هفته سوم پاییز اجرا می شود.

معاون امور بهره برداران شرکت آبفای استان تهران گفت: به دلیل بی توجهی به هشدارهای کاربرانی که از آب نامناسب استفاده می کنند، آب این دسته از کاربران از روز یکشنبه در ساعات خاصی از روز قطع می شود. ، ۱۷ اکتبر.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران، سید رسول باقری افزود: بر اساس بند «ی» تبصره ۸ قانون بودجه و همچنین لزوم صیانت از آب. منابعی که در سال های اخیر به دلیل خشکسالی مداوم محدود شده است، یعنی آب مصرف کنندگان فقیر در طول روز قطع می شود.

وی ادامه داد: در شرایطی که تهران با کمبود جدی منابع آبی و کاهش محسوس بارندگی روبه‌رو است، عدالت از شهروندان می‌خواهد به مسئولیت اخلاقی خود در مدیریت مصرف آب فکر کنند تا همه شهروندان به آب شرب بهداشتی دسترسی داشته باشند. در کمبود، پایدار بمانید

معاون آبفای آبفای استان تهران گفت: چهار درصد از مشترکان شهر تهران را مصرف کنندگان ضعیف تشکیل می دهند که ۱۰ درصد از کل آب شرب خانگی را مصرف می کنند.

باقری با اشاره به تداوم مصرف بالای آب در شهر تهران در روزهای پاییزی خاطرنشان کرد: به منظور مدیریت منابع آبی و جلوگیری از عواقب کم آبی لازم است مشترکان حداقل ۲۵ درصد از مصرف فعلی بکاهند. .

وی الگوی مصرف آب در تهران را ۱۴ مترمکعب برای هر خانوار در ماه خواند و گفت: مشترکانی که تا دو برابر مصرف یعنی ۱۴ تا ۲۸ مترمکعب در ماه آب مصرف می کنند، «پرمصرف» و مشترکین مصرف کننده هستند. بیش از دو برابر بیشتر از الگوی مصرف در ماه؛ یعنی بیش از ۲۸ مترمکعب آب مصرف می کنند، «بدمصرف» محسوب می شوند و این گروه از این پس با قطعی آب مواجه خواهند شد.

معاون امور مشترکین شرکت آبفای استان تهران افزود: گروه «کاربران بد» در نیمه نخست امسال ۳۱ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۷۷۸ مترمکعب آب مصرف کردند.