تعداد مبتلایان به وبا در کردستان به ۱۹ نفر رسید – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانفرزام بیدارپور در گفت برو وی به مهر گفت: تاکنون ۱۹ مورد ابتلا به وبا در استان شناسایی شده که بیشتر آنها وارد استان عراق شده است.

وی افزود: هم اکنون ۱۹ کرد مشکوک به وبا، یک نفر در سنندج، یک نفر در سقز، یک نفر در کامیاران و یک نفر در مریوان یک نفر مشکوک به وبا هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: خوشبختانه از این تعداد تنها یک بیمار ۷۵ ساله در بیمارستان مریوان بستری شده و حال عمومی وی نیز رو به بهبود است.

وی افزود: رده سنی مبتلایان به وبا مربوط به دهه ۵۰ است و بیشتر آنها را جوانان و کارگران ساختمانی تشکیل می دهند که در بازگشت از عراق به این بیماری مبتلا شده اند. و.

بیدارپور وی به توصیه های بهداشتی در خصوص این بیماری اشاره کرد و گفت: اولین بحث جلوگیری از استفاده از آب شرب سالم و لوله کشی است و در صورت استفاده مردم از آب چشمه حتماً قبل از مصرف آن را بجوشانند.

وی افزود: افراد باید قبل از مصرف میوه ها و سبزی ها را تمیز و ضدعفونی کنند چرا که ۸۰ درصد مبتلایان به این بیماری بدون علامت هستند و با آزمایش قابل تشخیص هستند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: تاکنون ۸۰ نفر از کشور عراق وارد استان کردستان شده اند. وغربال شده و ۱۲ تست مرزی بودن و ورودی های استان برای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام می شود.