تامین امنیت شیعیان افغانستان در گرو پاسخگویی است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزگزارش کردن خبرگزاری مهر، در پی سرکوب وحشیانه داعش در شهادت شیعیان عزادار حسینی در کابل، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«و کشته شدگان در راه خدا را مرده مپندارید، بلکه آنان نزد پروردگارشان زنده اند و سیر می شوند.

شهادت جمع کثیری از عزاداران حسین علیه السلام انفجارهای مرگباری که در روزهای اخیر در مراسم عزاداری سالار شهیدان و یاران باوفایش بر جامعه شیعیان افغانستان رخ داد، نشان از حقانیت این مکتب و خشم یزیدیان زمان به دلیل علاقه روزافزون جهانیان به این مکتب است. این مدرسه مقدس

بی شک تامین امنیت شیعیان افغانستان الزامی است که تحقق کامل آن در گرو اهتمام و مسئولیت همه طرفین در این امر است و بی احتیاطی نسبت به آن به هیچ وجه پذیرفته نیست. از سوی دیگر، با توجه به اینکه داعش مسئولیت این فجایع را برعهده گرفته است، انتقام از قاتلان شهدای اخیر در افغانستان و پاسخگویی حامیان منطقه ای و غربی این گروه تروریستی تکفیری حداقل خواسته هواداران بی شمار حسینی تلقی می شود. مکتب (علیه السلام) خواهد بود امروز همه عزاداران و پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام در جهان با بازماندگان فجایع اخیر در افغانستان همدردی می کنند.

بی شک این اقدامات تروریستی و غیرانسانی نه تنها اراده پیروان مکتب عاشورا را برای تجلیل از امام حسین (علیه السلام) و اهل بیت و یاران باوفایش، بلکه این شور و اراده در راه بیعت با این امام را نیز از بین می برد. امام و برائت و طهارت خانواده را دو چندان می کند.