بیدل: بانوان ما تشنه مدال در قونیه هستند/ ماریا مسئول فنی تیم ملی جودو بود


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم های جودوی مردان و زنان کشورمان از ۲۷ مردادماه با ترکیب هفت جودوکار در بخش مردان و هفت جودوکار در بخش زنان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت می کنند. جودوکاران کشورمان این روزها تمرینات خود را در سالن جودو آکادمی ملی المپیک دنبال می کنند تا در روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ مردادماه به مصاف حریفان خود بروند.

تکتوم بیدل منتخب تیم ملی جودو بانوان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که شرایط اردوهای تیم ملی بانوان در رشته جودو در آستانه اعزام به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی چیست. کشور ها، گفت: از ابتدا تا امروز هفت مرحله اردو را برگزار کردیم که در ابتدا ۱۲ نفر را به اردوها دعوت کردیم و به تدریج تعداد نفرات کاهش یافت و هم اکنون ۱۵ جودوکار در اردوها حضور دارند. از میان حاضران در اردوها هفت نفر به قونیه خواهند رفت. خوشبختانه شرایط اردوها بسیار رضایت بخش است، تمرینات تخصصی، وزنه، آمادگی جسمانی و جودو را انجام دادیم و شرایط فنی کودک بسیار ایده آل است.

وی در پاسخ به این سوال که حضور آقای ماریا میسکوویچ، سرمربی کروات ها در ایران که دوره آموزشی تخصصی تیم جودوی بانوان را برگزار می کند، گفت: در اردوی مرحله ششم که در همدان حضور داشتیم، ماریا سرمربی کروات به تیم ما اضافه شد. او روی نقاط و زوایای ظریف تیم ملی در حمله، تاکتیک های مسابقه، تکنیک های ایستادن و تکنیک های زمینی تیم ملی بسیار کار کرد و نکات فنی لازم را به آنها آموزش داد. وی در پایان این اردوی ۱۰ روزه تاکید کرد که ملی پوشان کشورمان برای استقامت و قدرت بدنی بسیار آماده هستند. حضور کل ماریا این برای ما یک بار فنی بود.

بیدل وی در ادامه ارائه اظهار داشت: در این اردوی تمرینی یک سری نقاط ضعف و قوت بازیکنان مشخص شد. با این حال ماریا او در گذشته رقیب بود و مدال های مختلفی کسب کرد و به راحتی نقاط ضعف تیم ملی را تشخیص داد. ماریا در آن مدت با ورود به تکنیک و یه سورپرایز او به بچه ها در مورد حریف آموزش می داد.

سرمربی تیم ملی بانوان با تاکید بر اینکه برگزاری اردوی مشترک می تواند به تیم جودوی بانوان کمک کند تصریح کرد: اگر می توانستیم در تمرینات مشترک شرکت کنیم بدون شک بچه های تیم ملی نسبت به اعزام به ترکیه شرایط بهتری داشتند. اما با توجه به تعلیق جودوی ایران و حساسیت موضوع این فرصت را از دست دادیم. ما در دوره های قبل که در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت می کردیم مدال گرفتیم و در این دوره هم شانس مدال آوری داریم.

بیدل وی در پاسخ به این سوال که به گفته شما شرایط فنی تیم ملی به گونه ای است که در قونیه شانس کسب مدال داریم، گفت: انگیزه تیم ملی ما برای کسب مدال واقعا زیاد است. با توجه به شکل و شمایل تمریناتی که در این مدت داشتند، کاملا مشخص است که بچه ها به دنبال مدال هستند. عدم شرکت در مسابقات بین المللی به دلیل محرومیت، بچه های ما را تشنه مدال کرده و همه فقط به فکر مدال آوری در بازی های کشورهای اسلامی در قونیه هستند.

وی در ادامه افزود: باید از آرش میراسماعیلی مرد اول فدراسیون بابت شرایط فعلی که تیم ملی در آن قرار دارد تشکر کرد. همه چیز مورد نیاز اردو در این مدت کم نبود. از نظر غذا، خوابگاه، پوشاک و اردوی آموزشی واقعا شرایط خوبی برای ما فراهم شده است. اردوهای ما بدون بسته و مهار شد و این باعث شد تیم قبل از اعزام به ترکیه آماده شود. از سوی دیگر حضور بهاروند نایب رئیس بانوان تیم ملی که فردی فنی است روحیه ملی پوشان را بالا برد.

مربی تیم ملی جودو بانوان در پایان سخنان خود گفت: کم کم به زمان اعزام نزدیک می شویم و بنابراین آخرین مرحله اردوی تیم ملی باید در گیلان باشد. شرایط آب و هوایی شمال به شهر قونیه نزدیک است وضعیت بدن اینها بازی های همبستگی کشورهای اسلامی است و این فضا می تواند شهروندان را با اقلیم قونیه آشنا کند. امیدوارم با حمایت مسئولان فدراسیون و تلاش همه انتخاب کنندگان تیم ملی، سرپرستان اردو و … تیم ملی در قونیه بدرخشد و بعد از این همه مدت مردم و خانواده جودو با مدال خوشحال شوند. .

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید