به زودی نسل جدیدی به کشتی بزرگسالان تزریق خواهد شد


به گزارش وانانیوز،

محسن کاوه برای نتایج فریلنسرها وی در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا گفت: بچه ها واقعاً خوب جنگیدند و مهم ترین هدف ما این است که این ورزشکاران را به رده بزرگسالان برسانیم. این سوال انگیزشی به کشتی گیران جوان کمک می کند تا به نردبان بالاتر نگاه کنند.

مربی تیم کشتی آزاد جوانان ادامه داد: احمد جوان و امیررضا معصومی ۲ کشتی گیر جوان ما در انتخابی بزرگسالان برای اضافه شدن به تیم جوانان بودند. روز چهارشنبه ۲ مسابقه انتخاباتی برگزار شد که آقای فیروزپور مقابل حریفان خود پیروز شدند.

وی در مورد اینکه آیا فکر می کنید این جوانان می توانند در آینده پشتوانه خوبی برای بزرگسالان باشند، گفت: در ۹۷ کیلوگرم آذرپرا رشد خوبی داشتند، ورزشکاران دیگر از جمله عرفان الهی، یاری، فیروزپور و… فکر می کنم خیلی چیزها می توانند بگویند. آنها نسل بعدی کشتی هایی هستند که به زودی به بزرگسالان تزریق خواهند شد.

مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی درباره انتخابی برگزار شده در آزادی اظهار کرد: چرخه ای برای صاحب یک زوج تعریف و اجرا شده است. مسیر از قبل مشخص بود و با برگزاری انتخابات بی نظیر شاهد استقبال و سیل جمعیت در آزادی بودیم. این نشان می دهد که مردم سوار هستند و می توانند کشتی های خوبی را در داخل ببینند، این انگیزه ای برای جوانان خواهد بود. در ۲ وزن مسابقه رده بندی در تونس برگزار شد تا در نهایت برنامه تیم های اعزامی به مسابقات جهانی و بازی های کشورهای اسلامی مشخص شود.

کاوه در پاسخ به این سوال که با غیبت روسیه چقدر به قهرمانی در کشتی آزاد امیدوار است، یادآور شد: ای کاش روسیه در این رقابت ها حضور داشت، با وجود روس ها پتانسیل موفقیت را داریم و بهتر است این کشور در مسابقات شرکت کند. رقابت، اما اکنون آمریکا رقیب درجه یک ما است.

وی افزود: امیدوارم اتفاقاتی که برای کشتی می افتد خوب باشد. هدف اصلی ما در کنار مسابقات جهانی، آمادگی برای المپیک پاریس و کسب مدال های خوب است.

انتهای، آخر پیام/