بنابراین دیابت نوع ۲ چیست؟

دو نوع اصلی دیابت وجود دارد: نوع ۱ و نوع ۲. نوع ۲ شایع ترین نوع است که ۹۰ تا ۹۵ درصد از کل موارد دیابت گزارش شده سالانه را شامل می شود. اگرچه در بزرگسالان شایع تر است، اما می تواند کودکان را نیز مبتلا کند و در جامعه امروزی بیشتر دیده می شود. این نوع دیابت معمولاً با سطوح کم فعالیت و چاقی همراه است که امروزه در کودکان به طور فزاینده ای رایج شده است. این به افزایش موارد دیابت نوع ۲ در کودکان دیابتی نسبت داده می شود.

در گذشته معمولاً به آن دیابت غیر وابسته به انسولین می گفتند زیرا بیماران نوع ۲ بر خلاف بیماران نوع ۱ قادر به تولید انسولین هستند. اگرچه بدن در دیابت نوع ۲ هنوز می تواند انسولین تولید کند، اما همچنین قادر به تولید انسولین کافی نیست یا بدن قادر به استفاده صحیح از انسولین در بدن نیست، که معمولاً به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود.

هنگامی که این اتفاق می افتد، انسولین بدن نمی تواند به سلول های بدن نفوذ کند و باعث تجمع گلوکز در بدن می شود که منجر به افزایش سطح گلوکز و اختلال در عملکرد سلول های بدن می شود که می تواند منجر به مشکلات سلامتی مختلفی برای بیماران شود. برخی از شایع ترین مشکلات مرتبط با این بیماری عبارتند از سکته قلبی و مغزی ناشی از سخت شدن رگ های بزرگ، کم آبی بدن، کمای دیابتی، نوروپاتی دیابتی، رتینوپاتی دیابتی، زمان بهبودی طولانی تر ناشی از بریدگی ها و کبودی ها و حتی مرگ در صورت عدم درمان.

دیابت نوع ۲ معمولاً به دلیل یک علت ایجاد نمی شود، بلکه تصور می شود که توسط ترکیبی از عوامل ایجاد می شود. برخی از عواملی که تصور می شود احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهند عبارتند از: سن بالای ۴۵ سال، اضافه وزن یا چاقی، سابقه خانوادگی دیابت نوع ۲، فعالیت بدنی محدود یا نداشتن، فشار خون بالا، سابقه دیابت یا بارداری. دیابت و حتی پیشینه نژادی یا قومیتی شما. افرادی که از گروه های قومیتی آفریقایی آمریکایی، بومی آمریکایی، اسپانیایی تبار یا آسیایی هستند یا بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند.

اگرچه دیابت می تواند در خانواده ها ایجاد شود، اما هیچ عامل ژنتیکی وجود ندارد که بتوان به علت دیابت نوع ۲ نسبت داد. در کودکان بیشتر به دلیل چاقی ایجاد می شود که نتیجه عادات غذایی ناسالم و عدم فعالیت بدنی و سبک زندگی ناسالم است. اگرچه چاقی به طور کلی می تواند در شروع دیابت نوع ۲ نقش داشته باشد، هم بزرگسالان و هم کودکانی که چربی اضافی شکم دارند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این نوع دیابت هستند.

هم در بزرگسالان و هم در کودکان، علائم دیابت نوع ۲ مشابه است و شامل علائمی مانند تکرر ادرار، تاری دید، خستگی، تشنگی بیش از حد، خارش پوست، کندی التیام، خشکی دهان، کاهش وزن، سوزن سوزن شدن اندام ها و خارش پوست است. . اگر شما یا فرزندتان هر یک از این علائم را دارید و یک یا چند مورد از عوامل خطر مرتبط را دارید، توصیه می شود سطح قند خون خود را توسط پزشک بررسی کنید.

رژیم لاغری سریع