بررسی تاثیر امباپه در پاریس


به گزارش وانانیوز، 

کیلیان امباپه ستاره فرانسوی پاری سن ژرمن این روزها توجه رسانه های دنیا را به خود جلب کرده و پافشاری رئال مادرید برای جذب این بازیکن بااستعداد باعث شده تا به کانون توجه در فوتبال جهان تبدیل شود.

امباپه قراردادش با پاریس در تابستان پیش رو به اتمام می رسد اما تا الان چندین بار پیشنهاد تمدید قراردادش را رد کرد و همچنان خواهان جدایی است.

اما در طرف مقابل رئال مادرید هم همچنان منتظر تصمیم نهایی ستاره فرانسوی است تا در تابستان برای انتقال این بازیکن به برنابئو برنامه ریزی کند.

در همین رابطه نشریه «اکیپ» فرانسه در گزارشی به تاثیرگذاری این بازیکن در ترکیب پاری سن ژرمن پرداخت و او را نیمی از قدرت پاریس دانست.

این رسانه فرانسوی نوشت: امباپه در ۶ بازی برای تیم پاریسی در لیگ در یک ماه گذشته ثابت کرد که بیش از ۵۰ درصد قدرت تیمش را تشکیل می دهد. پاریس برای دهمین بار در تاریخش قهرمان لیگ فرانسه شد و امباپه در ماه گذشته ۶ بازی انجام داد که ۴ برد و ۲ تساوی به دست آورد.

تیم پاریسی ۲۰ گل مقابل لوریان، کلرمون، المپیک مارسی، آنژ، لنز و استراسبورگ به ثمر رساند و امباپه در این ۶ دیدار با ۸ گل و ۶ پاس گل، در ۱۴ گل تاثیرگذار بوده است.

کیلیان با ۲۴ گل زده شانس خود را  برای کسب جایزه بهترین گلزن لیگ تقویت کرد و در ۳ بازی باقی مانده فرصت افزایش گل هایش را دارد و با ۱۶ پاس گل نیز بهترین پاسور شد.

همه این دستاوردها امباپه را واجد شرایط دریافت جایزه بهترین بازیکن لیگ فرانسه برای سومین بار در دوران حرفه ای خود می کند. قدرت امباپه در پاریس بیش از پیش دیده شد وقتیکه باشگاه را وادار کرد به مذاکره برای شرکت در مراسم اهدای جوایز بهترین بازیکنان لیگ حرفه ای در فرانسه حضور پیدا کند درحالیکه این مراسم همزمان با بازدید بازاریابی “PSG” در قطر در اواسط ماه مه است.

انتهای پیام/