بدهی فدراسیون به ویلموتس مبلغ یارانه چند میلیون ایرانی است


به گزارش وانانیوز،

حسن روشن درباره اعلام رای درخواست تجدیدنظر مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران گفت: به قول برخی دوستان کاش برای آوردن مربی خارجی به خارج از کشور نرویم! برای آوردن مربی یا بازیکن خارجی باید چهار یا پنج کمیته طرف را تایید کنند. در ایران چون به صورت شخصی تصمیم گیری می شود، هیچ مربی و بازیکن خارجی با بررسی جامع انتخاب نمی شود. نمایندگی ها اعلام می کنند که مربی خاصی در حال حاضر بیکار است و با شرایط شما مطابقت دارد. متأسفانه نه قبل و نه بعد از انتخاب، وضعیت بازیکن یا مربی نماینده بررسی نمی شود و در نهایت وضعیتی که امروز شاهد آن هستیم.

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان تاکید کرد: زمانی که باید مربی انتخاب شود ابتدا باید از کمیته فنی تاییدیه بگیرد و سپس به کمیته پزشکی رفته و مورد معاینه قرار گیرد. پس از گذراندن معاینات پزشکی باید برای قراردادهای مالی به کمیته مالی معرفی شود و در صورت قبولی، بررسی نهایی در کمیته حقوقی انجام می شود. پس از عبور از این کمیته ها، قرارداد باید به امضای رئیس مجموعه برسد. در ایران کمیته فنی تصمیم نمی گیرد. از ابراهیم قاسم پور تعجب می کنم که چطور به کمیته فنی فدراسیون رفت.

وی در ادامه افزود: در ایران با طرف تماس می گیریم و حتی قرارداد را در پاکت می گذاریم و برای او می فرستیم. انگار از قبل تصمیم گرفته شده که طرف بعد از مدتی به راحتی بیاید و شکایت کند! فیفا هم قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن هرکسی که دو ماه حقوق نگرفته می تواند تمام مطالبات خود را مطالبه کند یعنی فردی که حقوق نگرفته و رفته حق دارد.

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به تصمیم گیری درباره پرونده ویلموتس تاکید کرد: در شرایطی که مردم ایران هر ماه منتظر ۴۵ هزار تومان یارانه هستند، مربی ای که فقط چند ماه کار کرد و با ملی پوشان نتایج بدی گرفت. تیم فوتبال باید بیش از ۱۵۰ میلیارد دریافت کند. مردم با یارانه ۴۵ هزار تومانی تنها می توانند چند نان سنگک بخرند. فکر می کنم پولی که به ویلموتس می دهند یارانه چند میلیون ایرانی باشد. کی روش با فدراسیون هم همین کار را کرد و چون راهش را یاد گرفت، پول زیادی گرفت. مربیانی را به ایران آوردیم که بیکار شدند و به خاطر ما میلیاردی شدند.

در نهایت روشن گفت: مهدی تاج با ویلموتس قرارداد بسته است اما باید دید چه افراد دیگری در قرارداد این مربی نقش داشته اند. اگر تاج این معامله را برعهده دارد و می‌خواهد دوباره در راس فدراسیون قرار بگیرد، پرونده ویلموتس را زیر بغلش بگذارید و به او بگویید حل کنید. اگر او تاج را به ویلموتس آورد و بقیه هیچ بخشی نداشتند، خودش باید هزینه آن را بپردازد.

انتهای پیام/