بازی های کشورهای اسلامی پس از قهرمانی سابر ایران، فخری، پاکدامن و باقری چه گفتند؟


به گزارش وانانیوز،

علی پاکدامن پس از کسب مدال طلای انتخابی سابر در بازی های کشورهای اسلامی گفت: می خواستیم ثابت کنیم شکست مقابل ترکیه در جام جهانی مصر یک اتفاق بود و انگیزه زیادی داشتیم تا آنها را در خاک خود شکست دهیم و خوشبختانه آنها را شکست دادیم. این اتفاق افتاد.البته این نتیجه شایستگی فنی آنها را از بین نمی برد، زیرا در مسابقات قهرمانی اروپا در انتخابی بزرگ از جمله فرانسه و ایتالیا پیروز شدند و در رده سوم اروپا قرار گرفتند.

وی در ادامه افزود: ترک ها توانستند ما را شکست دهند و تیم ملی خوب رومانی در جام جهانی هم توانستند ما را شکست دهند. با وجود شکست ترکیه باید بگویم آنها تیم قابل احترامی هستند. حتی در دیدار پایانی انفرادی نماینده آنها با غلبه بر من موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

کاپیتان تیم ملی کشورمان گفت: ما پر انگیزه بودیم تا ثابت کنیم شکست از ترکیه در مصر یک تصادف نبود. آنچه مشخص است این است که ما تیم بزرگی هستیم و هنوز کارهای ناتمام زیادی برای رسیدن به آن داریم، از جمله کسب مدال در المپیک و مسابقات جهانی که امیدوارم این اتفاق برای ما هم بیفتد.

پاکدامن با ابراز خوشحالی از کسب مدال طلای این بازی ها گفت: ابتدا این مدال را به مربیان و کسانی که برای ما زحمت کشیدند و ناعادلانه قضاوت شدند تقدیم می کنیم. خدا را شکر که مدال گرفتیم و این مدال را به همه بزرگان این عرصه تقدیم می کنم.

وی در خصوص اینکه وزیر ورزش ترکیه با ناراحتی سالن مسابقات را ترک کرد، گفت: به وزیر ورزش ترکیه توصیه های اشتباهی شد، زیرا سطح آنها در شمشیربازی و همچنین کشتی، والیبال و وزنه برداری به ما نمی خورد. .

گوربانی: صابرز قبول کرد که نتیجه خوبی بگیرد
امین قربانی سرمربی تیم ملی صابر درباره قهرمانی تیم ملی کشورمان گفت: ابتدا به مردم خوب کشورم تبریک می گویم و امیدوارم این مدال را از ما دریافت کنند. در فینال شرایط سختی داشتیم. ترکیه با شکست منتخب خوب گرجستان و ایتالیا به مقام سوم اروپا رسید.

وی افزود: ما یک ماه پیش در جام جهانی به آنها باختیم و بعد از آن نتیجه انتقادات زیادی به ما وارد شد اما حالا با این نتیجه و مدال طلا نشان دادیم که آن نتیجه یک اتفاق بود. خدا را شکر موفق شدیم دل مردم را شاد کنیم و این دنیای ارزشمندی است.

سرمربی تیم ملی سابجا گفت: بازیکنان ما آنقدر پتانسیل و توانایی دارند که انتظار دیگری از آنها نمی رفت. همه بچه ها متحد بودند تا نتیجه خوبی بگیریم و این اتفاق برای ما افتاد.

قربانی با اشاره به بازی سخت مقابل ترکیه گفت: روزهای سختی داشتیم، چون ترکیه حریف بزرگ ما بود. البته صابر ما همیشه قدرت خود را به جهانیان نشان داده است. و امروز شوت هایی که در کورس زدیم واقعا حاصل تلاش بچه ها بود که توانستیم سطح بالای خود را به دنیا نشان دهیم. من از تک تک بچه ها، خانواده هایشان و همه کسانی که برای ما زحمت کشیدند بسیار سپاسگزارم.

فهری: تیم ترکیه در کشور خود نتیجه بدی گرفت
پیمان فهری پس از کسب مدال طلای سابر ملی پوشان در بازی های کشورهای اسلامی گفت: یک ماه پیش در مسابقات جهانی به ترکیه باختیم و گذاشتیم شکست بدی را در ترکیه و کشورشان متحمل شوند و خوشبختانه این اتفاق افتاد. با این نتیجه نشان دادیم که سطح تیم ما بسیار بالاتر از آنهاست.

مدیر فنی تیم ملی سابیا ادامه داد: از قبل به بچه ها گفتم باید با اقتدار آنها را بزنیم و این کار را هم کردیم. البته گاهی داور هم به دلیل میزبانی ترکیه به آنها کمک می کرد. هرچند قبلا به بچه ها گفته بودیم آنقدر خوب بازی کنند که قضاوتی در کار نباشد. در نهایت با شکستی که به آنها زدیم، بی صدا با ما دست دادند و متوجه شدند که خبری نیست، دوباره خواستند ما را ببرند.

انتهای پیام/