ایستگاه پایش آنلاین هوا در شهر مهران راه اندازی شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، گلمرضا ابدالی ظهر شنبه در افتتاحیه ایستگاه آنلاین پایش هوای محیط در مهران اظهار داشت: ۲ ایستگاه پایش آنلاین هوای محیطی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در طرح توسعه نفت آذر و مهران. زمینه ها . شهر، آن را راه اندازی و آپارتمان را افتتاح کرد.

وی گفت: بر اساس تبصره ۳ ماده ۱۱ قانون هوای پاک و تعهدات مندرج در پروانه زیست محیطی صادره از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست مبنی بر الزام طرح ها و طرح های روغن گیری در تاکستان و همچنین تعهدات محوله به سازمان حفاظت محیط زیست. وزارت نفت برای اجرای بهینه قانون هوایی پاک، طرح توسعه میدان نفتی آذر، موظف شد دو ایستگاه پایش لحظه‌ای هوای محیط را در حوزه نفوذ خود راه‌اندازی کند.

وی گفت: از دریافت اطلاعات موثق آلودگی هوا بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها در ایستگاه پایش هوای محیط که مبنای تصمیم گیری مدیریتی در کنترل هوا است، ایستگاه های پایش کیفیت هوا با قابلیت اندازه گیری گازهای هیدروکربنی در نفت. و صنعت گاز نصب و راه اندازی شده است.»

وی گفت: سامانه پایش کیفیت هوا با وام ۱۰۰ میلیارد ریالی از محل طرح توسعه میدان نفتی آذر که توانایی بالایی در خواندن اطلاعات مربوط به تحلیلگران و انجام کلیه محاسبات مربوط به شاخص آلودگی هوا و غلظت ذرات و گازها دارد. نشان می دهد که ایجاد شده است.

مجید بیگلریان مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: ایستگاه های پایش هواشناسی اطلاعات مختلفی از جمله غلظت آلاینده های مختلف هوا را در طول زمان ثبت می کنند که از این داده ها برای پیشگیری و مقابله با گرد و غبار و مدیریت اثرات آن استفاده می کنند. وی گفت: مسئولان هواشناسی (اداره کل هواشناسی و اداره کل محیط زیست) باید برنامه ریزی لازم را برای ایجاد و راه اندازی ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در هر دوازده شهرستان استان داشته باشند.