ایران پیش نویس قطعنامه وضعیت حقوق بشر را رد کرد/نیازی نیست غرب خود را وکیل زنان ایرانی بداندبه گزارش وانانیوز،

زهرا ارشادی، سفیر و معاون نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک با اشاره به اینکه کشورهای بنیانگذار قطعنامه حقوق بشر ایران در پوشش حمایت از حقوق زنان از همه توان خود از جمله استفاده می کنند، گفت: انتشار اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست، تحریک افکار عمومی، آموزش برای اقدامات خرابکارانه و همچنین حمایت مالی و نظامی توسط گروه های تروریستی برای تبدیل تظاهرات مسالمت آمیز به خشونت استفاده می شود.

سفیر و معاون نماینده کشورمان در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع «دستور کار وضعیت‌ها و گزارش‌های حقوق بشری» به تشریح دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشر پرداختند. گزارشگران ویژه».

ارشادی گفت: ابتدا جمهوری اسلامی ایران پیش نویس قطعنامه L-34 را که به اصطلاح قطعنامه وضعیت حقوق بشر در ایران بر اساس گزارش ناقص، یافته های اشتباه و رفتار مغرضانه تهیه شده بود قاطعانه رد و به شدت محکوم کرد. گزارشگر ویژه.

وی افزود: بنیانگذاران این قطعنامه که مدعی دفاع از حقوق بشر در ایران هستند، سابقه طولانی در نفاق آشکار، استانداردهای دوگانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر مطابق با برنامه های تنگ نظرانه خود دارند و هیچ کدام اخلاقی نیستند. برای حقوق بشر نیستند، زیرا اعمال آنها با گفتار آنها در تضاد است.

سفیر و معاون نماینده کشورمان خاطرنشان کرد: با نگاهی به فهرست حامیان اصلی قطعنامه به راحتی می توان دریافت که شرکای جنایتکار این قطعنامه در قالب حامیان اصلی آن برای ابراز همدردی و نشان دادن مجدداً متحد شده اند. ادعاهای ریاکارانه آنها برای توجه به حقوق بشر.به افرادی که حقوق آنها را نقض می کنند پیشنهاد دهید.

ارشادی افزود: واضح تر صحبت کنیم: برخی از کسانی که تظاهر به حفظ حقوق بشر می کنند باید جنایات خود را یادآوری کرد تا چهره واقعی خود را فراموش نکنند. این کشورها، بدون تعجب، کانادا، ایالات متحده، بریتانیا، اسرائیل و آلمان هستند. وحشیگری، بی احساسی، کشتار خودسرانه، نسل کشی و پاکسازی قومی مشترک همه آنهاست.

وی افزود: آنها متعهد شده اند که تحت عنوان حمایت از حقوق زنان از همه امکانات خود از جمله انتشار اطلاعات گمراه کننده و نادرست، تحریک افکار عمومی، آموزش اقدامات خرابکارانه و همچنین حمایت مالی و نظامی از تروریست ها استفاده کنند. هدف اعتراض، صلح طلبان را با خشونت بکشید.

این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: در کانادا کشف بیش از ۱۳۰۰ قبر بدون علامت در چهار مدرسه در مناطق مسکونی کل جامعه جهانی را شوکه کرده است. جهان شاهد تجاوز جنسی، قتل و کشتار سیستماتیک کودکان بومی در مقیاس وسیع است. داستان سرزمین به اصطلاح آزادی به اینجا ختم نمی شود! کانادا که به پناهگاهی امن برای جنایتکاران تبدیل شده است، همچنان از اجرای تعهدات بین المللی خود بر اساس کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه فساد امتناع می ورزد و از استرداد افرادی که مرتکب جنایت علیه حقوق اساسی بشر مردم ایران شده اند، بدون مجازات خودداری می کند. . در واقع، این کشور سرزمین آزادی است، اما برای جنایتکاران فراری!

زهرا ارشادی افزود: آمریکا نیز چنین ادعایی دارد در حالی که مردم ایران در اثر چندین دهه تحریم ظالمانه این کشور آسیب جدی دیده اند. همه چیز. (این تحریم ها) مانند یک جنگ واقعی است که در آن به جای خشونت، از غذا و دارو به عنوان ابزار جنگ استفاده می شود. به همین ترتیب، سوء استفاده از مفاهیم ارزشمندی مانند حقوق بشر نیز یک رویه رایج برای ایالات متحده برای پیگیری برنامه سیاسی نامشروع خود است.

وی همچنین گفت: انگلیس که خود را به اصطلاح قهرمان حقوق بشر می داند، سیاست وحشیانه و عقب مانده ای دارد که باعث شد میلیون ها ایرانی در قحطی بزرگ سال ۱۹۱۹ جان خود را از دست بدهند و اکنون بر اساس قومیت، رنگ و مذهب وجود دارد. تبعیض علیه مهاجران و تبعیض علیه پناهندگان است و کسانی را به رواندا می فرستد که سفیدپوست نیستند یا از قومیت مشابه اروپایی ها نیستند.

سفیر و معاون نماینده ایران افزود: آمریکا و انگلیس هرگز دغدغه مردم ایران را نداشته اند. در سال ۱۹۵۳، واشنگتن با تبانی با لندن، دولت منتخب آن زمان در ایران را سرنگون کرد. ممکن است به دنبال دلیلی باشید تا بفهمید چرا آنها تصمیم به کودتا گرفتند. باید بدانید که آنها فقط از مبارزه موفق مردم ایران برای ملی شدن صنعت نفت عصبانی بودند.

وی گفت: سپس برای آلمان که دیکتاتوری صدام حسین را به سلاح های کشتار جمعی شیمیایی مسلح و مجهز کرد تا مردم ایران را که اکثریت آنها زن و کودک بودند، بکشند. آلمان مسئول تلفات جانی به دلیل مشارکت گسترده خود در جنایات جنگی است و باید به قربانیان و خانواده های آنها به دلیل عواقب ویرانگر و طولانی مدت این جنایات غرامت بپردازد.

این دیپلمات ارشد ایرانی افزود: هیچ کس نمی تواند منکر وحشیگری و جنایات جنگی رژیم اشغالگر و آپارتاید اسرائیل علیه مردم فلسطین شود. این رژیم شورشی با کشتار غیرنظامیان بی دفاع، از جمله زنان و کودکان، غارت و تخریب اموال آنها و مجبور کردن آنها به ترک خانه هایشان، به سیاست های ظالمانه، تبعیض نژادی و نقض سیستماتیک حقوق بشر فلسطینی ها ادامه داده است.

ارشادی تاکید کرد: تاریخ و فرهنگ ایران سرشار از مبانی و مفاهیمی است که بر اهمیت حقوق بشر برای همه ایرانیان تاکید دارد. جمهوری اسلامی ایران نه جزیره ای در دریا است که برای بقای خود نیازمند استعمار سایر ملل باشد و نه به طور تصادفی توسط دزدان دریایی کشف می شود و نه مکانی است که به دروغ با استفاده از هویت جعلی ادعای وجود واقعی داشته باشد. ایران کشور یکی از قدیمی ترین، برجسته ترین و طولانی ترین تمدن های جهان با قدمت بیش از هفت هزار سال است. به همین دلیل است که ما مردم ایران، به ویژه زنان و دختران، تسلیم زور و ارعاب نخواهیم شد.

سفیر و معاون نماینده کشورمان افزود: ناگفته نماند که زنان ایرانی فهیم، فرهیخته، ایثارگر و وطن دوست هستند و به حقوق خود واقف کامل دارند. آنها همچنین می دانند که چگونه برای پیشبرد مطالبات خود با دولت ارتباط مسالمت آمیز و سازنده برقرار کنند. ما دختران، خواهران و همسران کسانی هستیم که جان خود را فدا کردند و در مقابل همه کشورهایی که نقش عمده ای در جنگ تحمیلی علیه ایران داشتند، ایستادیم. بنابراین نیازی نیست کشورهای غربی خود را نیابتی زنان ایرانی بدانند و به دروغ ادعای حمایت از آنها را داشته باشند.

سفیر و معاون نماینده کشورمان در پایان تاکید کردند: ما معتقدیم همکاری واقعی در فضای بین المللی و پایبندی قاطعانه به اصول بی طرفی، بی طرفی و اقدام غیرانتخابی بهترین راه برای ارتقا و حمایت موثر حقوق بشر است. جمهوری اسلامی ایران به تلاش‌های بین‌المللی آینده برای ارتقا و حمایت مؤثر از حقوق بشر متعهد است و همکاری سازنده خود را با مکانیسم‌های حقوق بشر از جمله کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل حفظ می‌کند.

انتهای پیام