اگر باران ببارد حزب الله سیل می آوردحسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، در خصوص اغتشاشات اخیر که آن را «انتقام نافرجام دشمن از حماسه بزرگ اربعین با رمز گشت ارشاد» دانست، به خبرنگار سیاسی فارس گفت: ماهیت اغتشاشات شعارهای تخریبی و اقدامات وحشیانه آنها به خوبی نشان می دهد که حادثه مرگ بانو مهسا امینی بهانه ای بیش نبود و دشمنان خارجی باز هم عوامل داخلی خود را برای انتقام از مردم و ایران اسلامی به میدان فرستادند.

وی افزود: حمایت رسمی و علنی آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و برخی از گروه های شورشی بدنام داخلی بدون ارتباط سازمان یافته با عوامل اصلی اغتشاشات نمی تواند باشد. این بهانه به ویژه پس از حماسه بزرگ اربعین حسینی علیه السلام و عضویت شانگهای و حضور مقتدرانه رئیس جمهور در سازمان ملل مورد نیاز دشمن بود.

شریعتمداری در ادامه گفت: درگذشت بانو مهسا امینی اتفاق ناگواری بود، اما همانطور که همه شواهد و مستندات نشان می دهد، اولا; ربطی به نیروی انتظامی ندارد و ثانیاً اغتشاشات و اقدامات وحشیانه اغتشاشگران را نمی توان در واکنش به آن انجام داد. کشتار شهروندان، سوزاندن قرآن، حمله به آمبولانس‌های انتقال بیماران، شکستن ویترین مغازه‌ها، حمل سلاح گرم و غیره تنها در چارچوب دستوراتی است که سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به مزدوران داخلی خود دیکته می‌کنند، برخلاف آنچه که بعضاً ادعا می‌شود گروه‌های تروریستی هستند. مثل منافقین و کومله آنقدر پست هستند که نمی توانند شورش کنند.

شریعتمداری گفت: از دشمنان بیگانگان انتظاری نیست، اما برخی از افراد مشهور مانند آقای خاتمی، کرباسکی، جهانگیری و امثال آنها توضیح دهند که چرا بدون تحقیق و بررسی و تحقیق درست، مرگ خانم مهسا امینی را قتل عنوان کردند؟ ! باورش سخت است که این افراد از پیامدهای زیانبار و تحریک آمیز اظهارنظرهای غیرمسئولانه خود آگاه نبودند! بنابراین نمی توان نقش آنها را در ناآرامی های اخیر نادیده گرفت. به خصوص اینکه همین طیف سابقه شورش های مضر در شورش ۸۸ آمریکا و اسرائیل را دارد. آن شورش را با رمز «تقلب» به وجود آوردند و در آشوب های آخر از رمز «گشت ارشاد» استفاده کردند.

شریعتمداری گفت: این افراد در اغتشاشات اخیر و کشتارهای ناشی از آن دست دارند و باید تحت تعقیب و بازجویی قرار گیرند.

مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که ادامه ماجرا را چگونه می بینید، گفت: در طغیان های قبلی، مردم نجیب و هوشیار به امید جدا شدن سر از نصاره، نظاره گر پچ پچ بیگانگان و … بودند. قتل‌ها و شرارت پیروان داخلی‌شان.» اما چند روز بعد که گرد و غبار شورش فرو نشست، دیگر نتوانستند تأخیر را تحمل کنند و شروع به مبارزه کردند. کسانی که رژیم آمریکا را با دستان خالی سرنگون کردند و در ۴۳ سال گذشته در مرزهای آبی، زمینی و هوایی کشور با تمام قدرت های مسلط جنگیدند، بار دیگر وارد میدان شده و هرج و مرج و شورش را نابود خواهند کرد.

شریعتمداری در ادامه گفت: آواز خوانی مقامات آمریکایی و اروپایی و هیاهوی مریدان داخلی آنها یادآور سخنان امیرالمومنین علیه السلام درباره جنگ جمل است.

مدیرمسئول روزنامه قیحان افزود: پس از جنگ جمل که در آن نیروهای رزمنده با همه نشانه ها و شعارهایشان شکست خوردند و ذلیل شدند، استاد بزرگوارمان حضرت امیر (علیه السلام) دو لشکر را توصیف کردند. هر دو طرف جمع شدند و گفتند: رعد و برق زدیم و با این دو فرمان هیچ رعد و برقی نبود تا آن که نازل شد و بارانی نبود تا آن که باران نبارید. دشمنان (اصحاب جمال) مانند رعد غرش می کردند و مانند برق می درخشیدند و برمی خیزند، اما با همه رجز خوانی هایی که کردند، در لشکرکشی ضعیف و ترسیده بودند. اما ما هیاهو نمی کنیم مگر اینکه اقدامی انجام دهیم و باران ببارد مگر اینکه دچار سیل شویم.