اوکراین به سامانه ضد موشکی گنبد آهنین مجهز می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در حالی که سفیر اوکراین در همیشه آویو اوایل این ماه اعلام شد که کی یف یک شرکت فناوری مستقر در سانفرانسیسکو که مایل به خرید سیستم دفاع هوایی Iron Dome است، اکنون باید با اوکراین همکاری کند تا سیستم دفاع هوایی Iron Dome خود را بسازد.

قبلا این خبر را رسانه های صهیونیستی منتشر کردند همیشه آویو از ترس واکنش روسیه، فروش سیستم ضد موشکی گنبد آهنین کی یف در سال ۲۰۲۱ ممنوع است.

اما حالا “اندی کورزیگمدیر عامل یک شرکت فناوری مستقر در سانفرانسیسکو گفت: فناوری فعلی در اوکراین قدیمی و کند است و وقتی موشکی در راه است، داشتن رایانه کند چندان مفید نیست.

کورزیگ او پیشنهاد کرد: «اگر بتوانیم آسمان اوکراین را ببندیم، اوکراینی‌ها شانس بیشتری برای پیروزی در این جنگ خواهند داشت.

شرکت کورزیگ با گروهی از شرکت ها و دانشگاه های فناوری محلی با همکاری فرماندهی پدافند هوایی اوکراین باید توسعه یابد طر ساعت پروژه آسمان با نام “گنبد آهنین اوکراین” همکاری می کند. سخنگوی این شرکت گفت: “ما به اوکراینی ها کمک می کنیم تا سیستم های کامپیوتری و سیستم های شبکه و نرم افزار خود را ارتقا دهند.”

گفته می شود این طرح شامل بازسازی مرکز فرماندهی ضد موشکی اوکراین و ۴۵ ایستگاه متحرک تجسسی برای بهبود چشمگیر دفاع هوایی است که در حال حاضر تنها یک پنجم موشک های روسیه را نابود می کند.

وزارت دفاع روسیه بارها گفته است که حملات موشکی این کشور تنها تأسیسات نظامی اوکراین و زیرساخت‌های مرتبط با انتقال تسلیحات را هدف قرار می‌دهد.