انعکاس ادعای آمریکا و عربستان در بیانیه مشترک ضدایرانی خودبه گزارش وانانیوز،

آمریکا و عربستان سعودی در جریان سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به ریاض بیانیه مشترکی صادر کردند که در بخشی از آن ادعاهای بی اساس خود علیه ایران را تکرار کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دوکشور در این بیانیه ضد ایرانی بر لزوم توقف آنچه مداخله ایران در امور داخلی سایر کشورها و تلاش تهران برای برهم زدن ثبات امنیت منطقه خواند و همچنین جلوگیری از دستیابی ایران به هسته ای تاکید کرد. سلاح ها .

در این بیانیه همچنین آمده است که بایدن همچنان بر تعهد مستمر ایالات متحده به حمایت از «امنیت و دفاع ارضی عربستان سعودی و تسهیل توانایی این کشور برای به دست آوردن قابلیت‌های لازم برای دفاع از مردم و قلمرو خود» در برابر تهدیدات خارجی تاکید کرد. “

ادعاهای نمایندگان عربستان و آمریکا بار دیگر علیه ماهیت برنامه هسته ای و سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران تکرار شده است که حقیقت نشان می دهد سیاست های قاطعانه و مخرب واشنگتن و متحد منطقه ای آن عربستان سعودی در … خاورمیانه عامل اصلی ناامنی، بی ثباتی و به ویژه ظهور و توسعه تروریسم در منطقه است.

اما این کشورها همواره سعی می کنند با طرح و تکیه بر ادعاهای واهی و خصمانه خود علیه ایران، توجه جامعه جهانی را از این واقعیت ها منحرف کنند و دلایل مداخله خود را در امور داخلی کشورهای منطقه بیابند.