انجام ماموریت های سازمان تبلیغات با رهبران جدید و ابزارهای جدید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانحجت الاسلام محمدرضا طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح دستاوردها و برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی پرداخت و گفت: تبلیغ اسلامی می کردند.

وی افزود: رویکرد این سازمان نشر و ترویج معارف دینی در جامعه و پاسخگویی به شبهات رایج و مقابله با جنگ تبلیغاتی دشمن علیه انقلاب اسلامی در آن زمان بود که این وظایف و مأموریت ها از سوی شورای عالی انقلاب اسلامی بیان شد. امام در قالب سخنرانی های مختلف.»

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: با وجود گذشت ۴۱ سال از تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، همچنان نیاز به انجام این ماموریت ها را می بینیم و حضور در این عرصه ضروری است. اگرچه استراتژی‌ها و ابزارهای عملیاتی ما از آن زمان تغییر کرده است، اما جوهر مأموریت همچنان باقی است.

وی گفت: شش روز پس از انتصاب اوجت الاسلام هاکانی به عنوان اولین رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، وی در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ به شهادت رسید تا با خون خود حقانیت این زمان را امضا کند. سازمان تبلیغات از همان ابتدا درگیر فعالیت های جهادی و جانفشانی و ایثار بود.

حجه الاسلام طاهری افزود: در دوران جنگ تحمیلی که شرایط سخت بود و نیاز به حمایت از جنگ بود، سازمان تبلیغات در حوزه دفاعی، نیروهای نظامی و تعداد زیادی از افرادی را که در سازمان مأموریت داشتند، تحویل گرفت. به میدان نبرد رفتند و شهدا در این راستا تقدیم کردند.

سازمان تبلیغات زاده انقلاب بود

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی دارای سه ویژگی خاص است. این نهاد زاده انقلاب است، نهادی ولایی است و حرکت این سازمان با روحیه جهاد و مبارزه و ایثار عجین شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دوره جدید فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی به ریاست حجه جوسی بر لزوم استفاده از ابزارهای نوین در این زمینه در بیان مأموریت ها تاکید دارند. .

وی افزود: دستور کار عملیاتی سازمان تبلیغات اسلامی بر اساس ماموریت های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب به عنوان رئیس جدید سازمان است و این سازمان آمادگی دارد در میدانی که دشمنان از همه امکانات استفاده کنند، وارد عمل شود. “

حجت الاسلام طاهری به جنگ ترکیبی دشمن اشاره کرد و گفت: جنگ به مرحله ای رسیده است که دشمن تمام توان خود را در میدان نشان داده و در این راستا همه کسانی که در بطن انقلاب هستند باید شکل بگیرند. جهادگران و ابزار نظامی این جنگ نرم را تجهیز کنید.

هم افزایی افراد و نهادها

وی گفت: در آن راستا سازمان تبلیغات رسالت ویژه ای دارد و در این شرایط حضور پررنگ و نقش آفرینی بیشتری خواهد داشت. همسویی و هم افزایی بین تمامی نهادهای مرتبط و همسویی.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر مدیریت اکوسیستم فرهنگی را راهبرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و افزود: افراد و نهادهای بسیاری در جنگ تبلیغاتی دشمن نقش آفرینی می کنند و این فعالیت ها نیازمند هماهنگ شود.”

وی با بیان اینکه نیازی به ایجاد تشکل ها و تشکل های جدید نیست، تاکید کرد: در این زمینه هم افزایی و هماهنگی کافی است و ماموریت ما در این زمینه جهت دهی، اطلاع رسانی، تقویت، هماهنگی، افزایش دانش، روشنگری و توجه مردم است. در این زمینه هستند تا تعیین کنند چه چیزی فرمانده میدانی – رهبر معظم انقلاب – را تعیین می کند.

طاهری با بیان اینکه باید از همه امکانات در خدمت این مسیر استفاده کنیم، افزود: تعامل ما با دستگاه های مستقیم و هدفمند افزایش یافته است و در حال تعریف عملیات مشترک در این زمینه هستیم تا امکانات در خدمت مسیری باشد که تعریف شده است. فرمانده جهاد».

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص برنامه های جدید سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در این زمینه بسیار عالی است.

سازماندهی شبکه امامت

وی در تشریح برنامه بنیاد هدایت برای ساماندهی شبکه امامت گفت: این طرح باعث می شود تا روحانیون محله به عنوان امام جماعت در محله عمل کنند نه پیش درآمد مسجد. «امام محله با مردم و اقشار مختلف محله ارتباط گسترده برقرار می کند و هدایت و هدایت همه مردم را به سوی اهداف عالیه اسلام وظیفه خود می داند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به اینکه این موضوع باعث افزایش ارتباط و تعامل روحانیون با اهالی محله می شود، تصریح کرد: و از طریق ائمه جماعات محلات سرایت می کند.

وی ادامه داد: این کار مستلزم آموزش منظم، برگزاری دوره های ویژه و تعریف عملیات ویژه است که هم اکنون در قالب این طرح جدید در حال انجام آن هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: در حال حاضر ۱۰۰ مسجد در استان بوشهر در این طرح ساماندهی شده و به جای افزایش اندکی این طرح به دنبال ارتقای سطح کیفی آن هستیم.

وی بر اهمیت نقش آفرینی زنان در عملیات تبیینی تاکید کرد و گفت: باید مجاز باشد باید در حوزه تبیین فعالانه و خودجوش فعالیت کرد.

اجرای طرح راهنمایی دسترسی

حجت الاسلام طاهری با اشاره به اجرای طرح رویکرد ولایی با محوریت استان بوشهر، گفت: و الگو از نگاه ائمه انقلاب، مسجد را اداره می کنند.

وی با اشاره به اینکه آثار و فواید این طرح را اهالی هر محله می بینند خاطرنشان کرد: به مساجدی می رویم که روحانیت ندارند و فعالیت های فرهنگی در آن کم شده و سعی می کنیم این مساجد را احیا کنیم و فعالیت های مختلف را در آنها گسترش دهیم. .

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۰ دانش آموز مستعد در این طرح جذب شده اند و امیدواریم در ۸۰ مسجد به ۸۰ طلبه برسد.

وی گفت: از تمامی افرادی که برنامه های خلاقانه ای برای انجام ماموریت ها و ماموریت های سازمان تبلیغات اسلامی دارند استقبال می کنیم و در حد توان از طرح های خلاقانه حمایت های لازم را خواهیم داشت.