انتقال بیش از ۳.۳ میلیون تن کالا به زنجان


گلمرضا کرمی رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای زنجان در گفت وگو با فارس، تعداد ناوگان سنگین و نیمه سنگین استان را ۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو با میانگین سنی برشمرد. از ۱۹.۸ سال و اظهار داشت: ۷ هزار و ۸۲۷ راننده کامیون های سنگین و نیمه سنگین در استان فعالیت می کنند.

رئیس اداره حمل‌ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زنجان گفت: ۱۰ کالای اصلی جابه‌جا شده در استان زنجان در این زمان خاک معدنی، سیمان، کنسانتره سنگ آهن، مفتول آهن، شمش آهن، سنگ آهن است. ، اسید، آرمیچر، اینها انواع سیم و گازوئیل بودند.

وی با بیان اینکه حمل و نقل از مبدأ استان به اکثر استان های کشور انجام می شود، گفت: مقاصد اصلی حمل و نقل استان های زنجان، تهران، قزوین، آذر شرقی، اصفهان، هرمزگان و گیلان است.

کرمی در خصوص جلوگیری از فرار از بارنامه یادآور شد: بر اساس قانون «الزام شرکت ها و مؤسسات حمل ونقل جاده ای به استفاده از صورت وضعیت مسافر و بارنامه»، شرکت ها و مؤسساتی که در زمینه حمل و نقل جاده ای بین شهری مسافر یا کالا در داخل و خارج از کشور فعالیت می کنند. موظف است برای هر جابجایی بسته به نوع فعالیت از فرم وضعیت مسافر و بارنامه های داخلی و بین المللی موضوع این قانون استفاده کند.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان ادامه داد: برای جلوگیری از فرار بار (حمل بدون بار)، عملکرد ناوگان به طور مرتب توسط گشت های کنترل نامحسوس، دوربین های کنترل راه رصد می شود. و سامانه های هوشمند و در صورت تخلف کمیسیون های ماده ۱۴ و ۱۱ به تخلفات رسیدگی و با توجه به نوع تخلف تصمیم گیری می کنند.

وی درباره کنترل وانت بارها نیز اظهار داشت: بر اساس طرح ساماندهی ناوگان خودرویی، رانندگان وانت هایی که در جاده های برون شهری تردد می کنند، علاوه بر اخذ مجوزهای لازم، باید بارنامه نیز داشته باشند که با کل تماس بگیرند. دفتر یا مراکز خاصی در شهر محل زندگی آنها.

کرمی با اشاره به اینکه توزیع سوخت با ناوگان خودروهای حمل و نقل بر اساس ناوبری انجام می شود، بیان کرد: به این ترتیب سوخت هر ناوگان بر اساس ناوبری که انجام داده بر اساس بارنامه دریافتی تخصیص می یابد.

انتهای پیام/۲۳۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید