انتقاد مکزیک از واشنگتن برای کمک نکردن به کشورهای آمریکای لاتین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، “اندرس مانوئل لوپز اوبرادوررئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که ایالات متحده نمی تواند برای چندین سال حدود ۴ میلیارد دلار برای توسعه کشورهای آمریکای مرکزی فراهم کند، اما ۴۰ میلیارد دلار فورا به اوکراین کمک خواهد کرد.

وی گفت: ما در مورد ۴ میلیارد دلار صحبت کردیم اما در ۵ سال گذشته هیچ چیزی تخصیص نیافته است. در عین حال، قانونگذاران آمریکایی به اتفاق آرا اجازه دادند ۴۰ میلیارد دلار برای تسلیحات اوکراینی هزینه شود.

قبلا لوپز هم همینطور اوبرادور وی در جریان سفر خود به گواتمالا، عدم تمایل واشنگتن به ایجاد شرایط برای رشد و شکوفایی در آمریکای مرکزی را غیرقابل قبول توصیف کرد و گفت: مقامات ایالات متحده بیش از آنکه به موضوع مهاجرت در منطقه توجه کنند، به وضعیت اوکراین توجه دارند.

لوپز اوبرادور او همچنین اعلام کرد که قصد دارد در ماه جولای با جو ملاقات کند بایدنرئیس جمهور آمریکا در واشنگتن گفتگو خواهد کرد. رهبر مکزیک گفت که قصد دارد در مورد روند ادغام و مشکل مهاجرت از کشورهای آمریکای مرکزی گفتگو کند.

بر اساس آمارهای رسمی نشان می دهد که مقامات مکزیکی از اول ژانویه تا ۱۳ آوریل سال جاری بیش از ۱۱۵۰۰۰ مهاجر غیرقانونی را که تلاش می کردند خود را به ایالات متحده برسانند، دستگیر کردند. و.