امیرعبداللهیان: اگر آمریکا به رفتارهای غیرسازنده خود ادامه دهد، با پاسخ متناسب ایران مواجه خواهد شد


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جوزپ بورل وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا امروز (شنبه) درباره آخرین تحولات مذاکرات برای رفع تحریم ها صحبت کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تقدیر از تلاش بورل برای دستیابی به توافق و انتقاد از اقدامات غیرسازنده و عجولانه آمریکا در صدور قطعنامه به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در پاسخ به درخواست برای ادامه مذاکرات گفت: نتیجه حاصل شد. همیشه مورد استقبال قرار گرفته است اما برای رسیدن به یک توافق خوب و پایدار لازم است طرف مقابل رفتارهای دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد.

امیر عبداللهیان افزود: پس از صدور قطعنامه از سوی شورای حکام آژانس، نشان دادیم که از حقوق ملت نمی گذریم و اگر آمریکا بخواهد به رفتارهای غیرسازنده خود ادامه دهد، پاسخ خواهد داد. ”

وی گفت: ما همچنان معتقدیم که دیپلماسی بهترین و مناسب ترین راه و راه حل است.

امیرعبداللهیان افزود: ایران هرگز از میز مذاکره فاصله نگرفته است. به همین دلیل ما همواره ابتکارات مهمی را در مذاکرات برای دستیابی به توافق مطلوب مطرح کرده ایم. اما مذاکرات باید مثمر ثمر باشد.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت و گوی تلفنی با بیان اینکه می خواهد همچنان نقش مثبتی در دستیابی به توافق نهایی داشته باشد، گفت: راه برون رفت از وضعیت فعلی، پیگیری دیپلماسی و پرهیز از اقدامات غیرسازنده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اذعان به اراده سازنده ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار، گفت: فاصله زیادی با دستیابی به توافق در وین نداریم و اکنون زمان آن است که مذاکرات به سرعت و با سرعت پیش برود. برای جلوگیری از افزایش تنش

بورل افزود: آماده هستم تا در اسرع وقت تلاش های لازم را برای رسیدن به نتیجه مورد توافق طرفین انجام دهم.

تکمیل
این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید