امام جماعت موقت قشم: دولتمردان از رئیس جمهور الگو بگیرند


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، خجت الاسلام امید درویشی در نماز جمعه این هفته قشم اظهار داشت: دولت قبل دولتی تنبل و فرسوده بود. مانعی برای کار او نیست. اما در غیر این صورت در این دولت جایی برای او باقی نمی ماند چرا که باید روحیه جوانی و انقلابی تقویت شود.

وی با اشاره به جایگاه والای نماز جمعه افزود: نماز جمعه یک واقعه بزرگ و مهم در یک شهر محسوب می شود و حضور پررنگ در نماز جمعه صددرصد وظیفه استثنایی است. زیرا نماز جمعه حج مستمندان محسوب می شود.

نماز جمعه سکوی مردم است

خطیب جمعه موقت قشم با بیان اینکه نماز جمعه سکوی مردم است و امام جمعه باید مردمی باشد، تصریح کرد: علنی بودن ائمه جمعه ویژگی مهمی در انتخاب ایشان است. زیرا ممکن است امام جمعه نتواند مشکلی را حل کند، اما حضور در میان مردم باعث می شود مشکلات آنها را بررسی کند و به گوش مسئولین برساند.

خجت الاسلام درویشی خاطرنشان کرد: مسئولان در نماز جمعه حضور کمرنگی دارند و در صورت حضور پررنگ می توانند در همان نماز جمعه مشکلات مردم را حل کنند و نیازی به طی مراحل اداری نیست. .

وی در ادامه با بیان اینکه ائمه جمعه در حوادثی مانند سیل و زلزله به کمک مردم می شتابند، یادآور شد: دفتر ائمه جمعه و گروه کر روزانه از بسیاری از مردم بازدید می کنند و نگرانی های خود را مطرح می کنند.

امام جمعه موقت شهر قشم در بخشی دیگر از سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: نماز جمعه تلفیقی از معنویت و سیاست است و دین و سیاست دو عنصر جدایی ناپذیر هستند. و شعار جدایی دین از سیاست کاملاً نامناسب است.

خجت الاسلام امید درویشی در پایان با تسلیت فرارسیدن ماه محرم الحرام گفت: بر اساس برنامه ریزی های هیئت های مذهبی، عزاداری در سطح شهرستان و اهمیت مجلس اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می شود. باید در اولویت قرار گیرد و مردم از این برنامه ها استقبال می کنند.

انتهای پیام/۸۸۰۷۴
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید