اقدامات نظامی “اضطراری” آمریکا برای سفر پلوسی به تایوان


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، وزارت دفاع آمریکا در نظر دارد به منظور حمایت از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، حضور و تحرکات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام افزایش دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که در صورت تایید سفر پلوسی به تایوان، ارتش آمریکا حرکت نیروها و تجهیزات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام (آب های اطراف چین) افزایش خواهد داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات پنتاگون جزئیات بیشتری ارائه نکردند، اما گفتند که احتمالا جت‌های جنگنده، کشتی‌ها، تجهیزات جاسوسی و سایر سیستم‌های نظامی را برای امنیت پرواز پلوسی و حضور او در تایوان ارائه خواهند کرد.

نمایندگان پنتاگون به این خبرگزاری گفته اند که هرگونه سفر بالاترین مقام های آمریکایی مستلزم تدابیر امنیتی ویژه است، اما اقدامات انجام شده برای سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان غیرعادی است.

دیروز (چهارشنبه)، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که زمان بحث درباره سفر پلوسی به تایوان نرسیده است، اما «اگر تصمیمی در مورد سفر پلوسی یا هر شخص دیگری گرفته شود و آنها درخواست حمایت نظامی کنند، ما هر کاری که بشود انجام خواهیم داد. ما این کار را برای اطمینان از ایمنی آنها انجام خواهیم داد.”

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست صبح امروز (پنجشنبه) به نقل از یک گروه تحلیلی محلی گزارش داد که ناوگان تهاجمی نیروی دریایی آمریکا در شرق آسیا در حال حرکت به سمت تایوان است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید