افزایش ۶ برابری وسایل نقلیه در ۱۰ سال گذشته


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرایا از افزایش ۶ برابری خودرو در کشور طی یک دهه گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمد باکر سلیمی درباره انضباط اجتماعی و رعایت مقررات راهنمایی گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از یگان های مهم شهرستان فراجه است که ارتباط بیشتری با مردم دارد و به لحاظ گستردگی و حضور در درون شهری، ارتباط بیشتری با مردم دارد. ، روستاها و جاده ها حضور موثری دارد. در قانون تشکیل نیروی انتظامی چهار وظیفه اصلی برای پلیس راهنمایی و رانندگی تدوین شده است: اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی، نظارت بر مقررات حمل و نقل، حفظ حریم خصوصی در جاده ها و برخورد با حوادث و سوانح رانندگی. پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به عنوان یک واحد نظارتی در سازمان حمل و نقل نقش دارد و وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی مدیریت ترافیک و حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ سال گذشته تعداد خودروها در کشور ۶ برابر شده است، گفت: افزایش ۱۲ برابری موتورسیکلت در کشور و ۳.۵ تا ۴ برابری در تعداد خودروها داریم. . در حال حاضر بیش از ۳۶ میلیون دستگاه خودرو فعال در کشور وجود دارد که ۲۴ میلیون دستگاه خودرو و ۱۲ میلیون دستگاه موتورسیکلت است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهری راهور فرایا نیز تصریح کرد: حمل و نقل زیرساخت توسعه است و در کنار مزیت های فراوانی که دارد، مشکلات و مسائلی مانند آلودگی محیط زیست، آلودگی صوتی، مصرف بی رویه سوخت، تراکم ترافیک، حوادث و سوانح رانندگی وجود دارد. …

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶.۴ میلیارد تردد در جاده های کشور به ثبت رسیده است، گفت: متاسفانه در سال گذشته ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهری راهور فرایا تاکید کرد: در ۲۰ سال گذشته متاسفانه ۴۳۱ هزار و ۶۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند و به طور میانگین ۲۰ هزار و ۵۲۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

سلیمی با اشاره به اینکه در ۲۰ سال گذشته پنج میلیون و ۹۵۸ هزار نفر در حوادث رانندگی مجروح شده اند، گفت: سالانه به طور متوسط ​​۲۸۳ هزار نفر در تصادفات رانندگی مجروح می شوند و بر اساس آمار ۱۰ تا ۱۵ درصد مجروحان ترافیکی هستند. تصادفات قطع عضو یا قطع عضو هستند.آنها نخاع هستند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت بر اساس شاخص حضور ۱۰ هزار دستگاه خودرو، در اروپا ۳.۲، در آسیا ۸ تا ۹ و در ایران ۵.۴ فوتی وجود دارد که خوشبختانه تعداد فوتی ها در ایران همین است. کمتر از میانگین آسیا کمتر است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان فرادزا عامل انسانی را کلید حل تصادفات و انضباط ترافیکی دانست و گفت: آموزش، مهندسی ترافیک، اجرای مقررات سه اصل و رکن مثلث ترافیکی و عوامل موفقیت هستند. از پروژه های ترافیکی .

وی همچنین به آمار تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها اشاره کرد و گفت: طبق آمار ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد، بنابراین رانندگان می توانند با رعایت قوانین و تمرکز بر رانندگی برای کاهش تصادفات در این شهرها اقدام کنند. ۳۰ کیلومتر..

سلیمی ادامه داد: همچنین ۴۰ درصد از فوت شدگان در تصادفات موتورسیکلت ۷۰ درصد آنها بر اثر ضربه به سر جان خود را از دست می دهند، بنابراین استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبان موتورسیکلت می تواند بیش از ۸۵ درصد از تصادفات را در این حوزه حداقل کاهش دهد.

وی به دلایل واژگونی خودروها نیز اشاره کرد و گفت: علت واژگونی خودروها در سطح جاده به دلیل خستگی و خواب آلودگی است و برای حفظ جان و کاهش تصادفات رانندگی در جاده ها در صورت وجود خسته و خواب آلود هستند باید در استراحتگاه های کنار جاده توقف کنند.استراحت همچنین بیشترین علت تصادفات رانندگی سرعت، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است.