افتتاح ۲۰ پروژه گردشگری گلستان – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه همزمان با هفته گردشگری افتتاح متمرکز پروژه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور سید محمدرضا سیدالنگی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان، محمدجواد سواری مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، محمدبکر ملایفر فرماندار کردکوی برگزار شد. و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان کردکوی با برگزاری ۲۰ طرح گردشگری در استان، گلستان راه اندازی شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: در این مراسم ۲۰ طرح گردشگری با حجم سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد ریال در بخش خصوصی افتتاح و برای ۱۱۶ نفر فرصت اشتغال مستقیم ایجاد کرد.

محمد جواد سواری افزود: پروژه های گردشگری که ممکن است افتتاح شود شامل هتل، ۱۷ اقامتگاه بوم گردی، مجتمع گردشگری و یک واحد هتل آپارتمان است.

وی بیان کرد: این تعداد پروژه زیربنایی بیش از ۱۷ هزار متر مربع در استان محقق شده و افتتاح آن ۹۸ اتاق و ۴۱۵ تخت به ظرفیت اقامتی استان می افزاید.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با اشاره به ظرفیت بالای دیوار بزرگ گرگان در جذب گردشگری داخلی و خارجی گفت: دیوار بزرگ گرگان یکی از آثار تاریخی منحصر به فرد در سطح ملی است که متأسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته و مرمت و مرمت آن سالهاست که دغدغه مردم و مسئولان استانی و کشوری بوده است.

سوارزی افزود: پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا در آبان ماه امسال در استان برگزار می شود و از همه هموطنان و مسئولان کشوری دعوت می کنیم در این رویداد فرهنگی حضور یابند.