اعلام آزادی مقتدی صدر از دست گروه های متخلف به شرع و قانون – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر عراق روز پنجشنبه اعلام کرد از همه گروه های نظامی که شریعت و قانون را نقض می کنند، بی گناه است.

بر اساس این گزارش، «صالح محمد» یکی از نزدیکان مقتدی صدر به نقل از وی گفت: من اعلام می کنم این اعمال و اخلاق و منش ماست، حتی تعامل با مفسدان چه رسد به آنها.

در همان زمان این گروه ها را در پیشگاه خدا و مردم عراق آزاد کرد.

مقتدی صدر همچنین از همه خواست تا از یک سو در اطلاع رسانی این گروه ها همکاری کنند و از سوی دیگر به آنها نپیوندند.

وی افزود: اقدامات این گروه ها با تمام قوانین الهی و نظام اخلاقی و اجتماعی در تعارض است.

این در حالی است که جنبش صدر قبلا مخالفت خود را با مشارکت در هر دولت آینده عراق اعلام کرده بود.

صالح محمد العراقی، از نزدیکان رهبر جنبش صدر که در شبکه های اجتماعی به «وزیر» و سخنگوی وی معروف است، به تعهد «محمد شیعه السودانی» برای تشکیل کابینه جدید عراق واکنش نشان داد. شنبه گذشته. با انتشار پستی در شبکه های اجتماعی

دو روز پس از انتخاب رئیس جمهور و مسئول تشکیل کابینه جدید عراق پس از یک بحران سیاسی طولانی، مقتدی صدر اعلام کرد که در دولت آینده شرکت نخواهد کرد.

صالح محمد العراقی به نقل از صدر گفت: دولت جدید عراق در صورت تشکیل، «دولتی ائتلافی خواهد بود که به خواسته های ملت پاسخ نداده و نخواهد داد و منطبق بر اصل محاکمه نیست». و خطا.”

وی در این نامه نوشت که سرکوب صدای افرادی که مخالف بازگشت عراق به وضعیت اول هستند و نیز بی توجهی آشکار به توصیه های دینی و ملی صادر شده از سوی بالاترین سطوح داخلی و خارجی را محکوم می کند.

لازم به ذکر است که پنجشنبه گذشته پارلمان عراق رئیس جمهور جدید را انتخاب کرد و وی محمد شیعه السودانی را برای تشکیل کابینه جدید عراق منصوب کرد و سپس السودانی رایزنی ها را برای تشکیل دولت آغاز کرد.