استعفای ۳ وزیر در یک ماه / محبوبیت دولت ژاپن به ۳۰ درصد رسید – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مینورو ترادا، وزیر کشور ژاپن روز یکشنبه به دلیل رسوایی های مالی اخیر از سمت خود استعفا داد. ترادا او سومین وزیری است که در کمتر از یک ماه گذشته از کابینه استعفا می دهد و این قوی ترین ضربه برای …فومیو کشیدا“، نخست وزیر ژاپن است که در حال حاضر حمایت چندانی ندارد.

شنیده ها حاکی از آن است که پس از آن وزیر کشور ژاپن استعفای خود را اعلام کرد که چندی پیش برخی رسانه ها این خبر را منتشر کردند کشیدا آماده اخراج او بود.

کشیدا دوشنبه”تاکاکی ماتسوموتو” به جای وزیر سابق امور خارجه تراد منصوب کشیدا با تعیین وقت قبلی ماتسوموتو وی در جمع خبرنگاران گفت: اساس تعهد سیاسی اعتماد عمومی است به عنوان یک سیاستمدار باید با مراقبت و تقویت محیط خود از اعتماد عمومی محافظت کنم.

پیش از وزیر کشور، یاسوهیرو هاناشی، وزیر دادگستری و دایشیرو یاماگیوا، وزیر احیای اقتصادی ژاپن از سمت های خود استعفا دادند. به گزارش شبکهسبکی» آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد که تنها ۳۰.۵ درصد از پاسخ دهندگان از کابینه کشیدا حمایت که نسبت به نظرسنجی ماه گذشته ۲.۶ درصد کاهش داشته است.