از مسی و رونالدو تا پله؛ درخشش پسران جام جهانی + تصاویر


به گزارش وانانیوز،

کمی بیش از ۱۲۰ روز تا شروع جام جهانی ۲۰۲۲ باقی مانده است و محافل ورزشی از این رقابت ها صحبت می کنند.

فوتبالیست های بزرگی مانند پله، بکن باوئر و کیلیان امباپه در مسابقات قهرمانی جوانان جهان درخشیدند.

برخی از بازیکنان مانند رونالدو و مسی نیز عملکرد بسیار خوبی داشتند و می توانستند چهره ای قهرمان به خود بگیرند.

لیونل مسی برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ در حالی که تنها ۱۸ سال و ۱۱ ماه و ۲۴ روز داشت در جام جهانی بازی کرد. مقابل صربستان، آرژانتین ۶-۰ پیروز شد و مسی به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد و اولین گل خود را در بازی اول به ثمر رساند.

رونالدو در سن ۲۱ سال و ۴ ماه و ۷ روز اولین تجربه خود را در جام جهانی ۲۰۰۶ تجربه کرد و اولین گل را به تیم ملی از روی ضربه پنالتی زد. او در دیدار مقابل آنگولا جایگزین کاستینا شد و برای اولین تجربه خود در این رقابت ها به عنوان وینگر راست بازی کرد.

در جام جهانی ۱۹۵۸، جوانی که بازی های ابتدایی را به دلیل مصدومیت از دست داد، اولین بازی خود را مقابل اتحاد جماهیر شوروی انجام داد و تاریخ ساز شد.

پله در ۱۷ سال و ۷ ماه و ۲۴ روز به کمک تیم ملی برزیل آمد و ناجی و قهرمان سلکائو نامیده شد. او درخشید و برای احیای فوتبال جوگوبونیتو قهرمان برزیلی ها شد.

پله اگرچه در سنین پایین در جام جهانی بازی کرد، اما جوان ترین بازیکن تاریخ این رقابت ها نیست. نورمن وایتساید از ایرلند شمالی این رکورد را در جام جهانی ۱۹۸۲ به ثبت رساند. او اولین بازی خود را در جام جهانی در ۱۷ سال و ۴۱ روز انجام داد و در مقابل یوگسلاوی بازی کرد تا رکورد پله را بشکند.

البته او گلی هم نزده تا پله همچنان رکورددار جوان ترین گلزن تاریخ مسابقات جهانی باشد.

با توضیحات بالا جوان ترین بازیکنان تاریخ جام های جهانی را به شما تقدیم می کنیم:

* نورمن وایت ساید

ملی پوش ایرلند شمالی با ۱۷ سال و ۴۱ روز در مقابل یوگسلاوی در جام جهانی ۱۹۸۲ به میدان رفت تا این رکورد را به نام خود ثبت کند.

وایت ساید که در آکادمی منچستریونایتد بزرگ شده و ۵ سال برای این تیم بازی کرد، یکی از مهم ترین بازیکنان تاریخ ایرلند شمالی به حساب می آید.

*ساموئل اتو

ساموئل اتوئو مهاجم در جام جهانی ۱۹۹۸ در ۱۷ سال و ۳ ماه و ۷ روز وارد زمین شد و مقابل ایتالیا بازی کرد.

اتوئو در آن جام جهانی گلی به ثمر نرساند اما به یکی از مهم ترین بازیکنان تاریخ آفریقا تبدیل شد.

در جام کنفدراسیون ها ۲۰۰۳، کامرون با درخشش اتوئو نایب قهرمان مسابقات شد. اتوئو مقابل برزیل گلزنی کرد تا این تیم بر قهرمان جهان پیروز شود.

* فامی اوپابونمی

بازیکن تیم ملی نیجریه در جام جهانی ۲۰۰۲ با ۱۷ سال و ۳ ماه و ۹ روز سومین بازیکن جوان تاریخ جام جهانی لقب گرفت. او در بازی با انگلیس در ترکیب اصلی قرار گرفت و مقابل ساشر عملکرد خوبی داشت.

* سالومون اولمبه

نماینده کامرون در جام جهانی ۱۹۹۸ با ۱۷ سال و ۶ ماه و ۳ روز چهارمین بازیکن جوان تاریخ جام جهانی لقب گرفت.

*گام

مهاجم تاریخ ساز برزیلی در جام جهانی ۱۹۵۸ مقابل اتحاد جماهیر شوروی به میدان رفت تا این کار را در دو مرحله انجام دهد.

پله با ۱۷ سال و ۷ ماه و ۲۴ روز سن به عنوان جوان ترین اسطوره تاریخ جام جهانی انتخاب شد.

* اوگبچه

ملی پوش نیجریه ای در جام جهانی ۲۰۰۲ مقابل آرژانتین در سن ۱۷ سال و ۸ ماه و یک روز وارد زمین شد.

* آهنگ ریگوبرت

ملی پوش کامرون که با ۱۷ سال و ۱۱ ماه و ۱۸ روز در جام جهانی ۱۹۹۴ مقابل سوئد وارد زمین شد و یکی از جوان ترین بازیکنان تاریخ این رقابت ها معرفی شد.

*کاروالیو لایت

هشتمین بازیکن جوان تاریخ جام جهانی به سال ۱۹۳۰ برمی گردد. بازی برزیل و یوگسلاوی که در آن یک بازیکن در سن ۱۸ سال و ۲۵ روز وارد زمین شد.

برزیل در آن جام به یوگسلاوی باخت و از این رقابت ها حذف شد. در نهایت اروگوئه موفق شد با شکست ۴ بر ۲ آرژانتین قهرمان این رقابت ها شود.

* مانوئل روزاس

در جام جهانی ۱۹۳۰، بازیکن مکزیکی در ۱۸ سال و ۲ ماه و ۲۶ روز به مصاف فرانسه رفت تا تاریخ ساز شود.

* کریستین اریکسون

مقام دهم به ستاره جوان دانمارکی ها رسید. بازیکنی که در جام جهانی ۲۰۱۰ کاپیتان این انتخاب شد در ۱۸ سال و ۴ ماهگی وارد زمین شد و مقابل هلند بازی کرد.

دانمارک در آن دوره عملکرد خوبی نداشت و پس از هلند و ژاپن در رده سوم قرار گرفت. اریکسن در ۲ بازی هلند و ژاپن به میدان رفت.

انتهای پیام/