از اوفا تا صوفیه؛ اضافه شدن مدال و از دست دادن ۲ طلا/ احیای کشتی کرمانشاه و خطوط و نشان فیروزپور و معصومی


به گزارش وانانیوز،

سال گذشته مسابقات قهرمانی جوانان جهان از ۲۵ تا ۲۷ آگوست در شهر اوفا برگزار شد. تیم ملی نوجوانان کشورمان در روسیه با کسب ۵ مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز با کسب ۱۷۸ امتیاز جام قهرمانی را از آن خود کرد.

در آن تیم رحمان عموزاد خلیلی، عرفان الهی، محمد ناهودی، امیرحسین فیروزپور و علی اکبرپور در اوزان ۶۱، ۷۰، ۷۹، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم مدال طلا، مهدی حاجیلویان در ۹۲ کیلوگرم مدال نقره و علیرضا عبداللهی به مدال طلا دست یافتند. مدال نقره وزن ۹۷ کیلوگرم را به گردن آویختند و به مدال برنز دست یافتند و پس از ایران دو انتخابی روسیه و آمریکا با ۱۴۲ و ۱۲۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۲۲ شب گذشته (۲۶.۰۸.) در صوفیه بلغارستان به پایان رسید. این بار تیم کشتی آزاد جوانان ایران با سه مدال طلا، یک نقره و چهار برنز و با کسب ۱۵۹ امتیاز قهرمان این رقابت ها شد. این بار روس ها در این رقابت ها شرکت نکردند و تیم ملی آمریکا که در ۵ وزن اول با کشتی گیرانی از کشورمان رقابت می کرد با ۱۳۲ امتیاز در مکان دوم ایستاد و هند با ۱۱۲ امتیاز سوم شد.

برای انتخابی کشورمان مدال طلا را سبحان یاری تا ۷۹ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی با ۱۲۵ کیلوگرم، آرمین حبیب زاده با ۶۱ کیلوگرم، احمد جوان با ۵۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند. حسین محمد آقایی در وزن ۷۰ کیلوگرم . وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبری و در ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آزرپیرا به مدال برنز دست یافتند.

اما اگر احمد جوان که تا دقیقه ۹۰ کاندیدای نایب قهرمانی تیم ملی بزرگسالان بود و حتی علیرضا سرلک نایب قهرمان جهان را در جام تهتی نیز شکست دهد، ۵ طلای سال گذشته قابل تکرار بود. امیرعلی آذرپیرا که در فینال جام حذفی ۲-۱ پیروز شد. تهتی همانطور که انتظار می رفت مقابل مجتبی گیلیج نفر سوم تنیسور جهان فینالیست شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

امیرحسین فیروزپور و امیررضا معصومی دو مدعی دیگر تیم ملی بزرگسالان در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی بودند که مطابق انتظار ظاهر شدند و طلای مسابقات جوانان جهان را از آن خود کردند.

فیروز پور خرداد ماه به همراه حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع در وزن بالاتر در جام بولات تورلیخانوف تست گرفتند و به مدال نقره دست یافتند. این کشتی گیر جوان که دو مدال طلای جوانان جهان را در کارنامه خود دارد، دو وزن تا ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم بزرگسالان را در اختیار خواهد داشت.

امیررضا معصومی قهرمان نوجوانان و جوانان جهان بدون شک از این پس به جمع مدعیان تیم ملی بزرگسالان خواهد پیوست، او می تواند رقیب خوبی برای امیرحسین زارعی باشد که در دو سال اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده و شانس اول جهانی است. طلا امسال

اگرچه ۵ طلای جهان در سال گذشته در صوفیه به سه طلا کاهش یافت، اما اتفاق خوبی در بلغارستان افتاد. جایی که سبحان یااری کشتی گیر برجسته کرمانشاهی پس از سال ها توانست مدال طلای جهانی کشتی این استان پرمدعا را از آن خود کند. کشتی کرمانشاه که روزگاری در کنار تهران، مازندران، همدان و… حرف های زیادی برای گفتن داشت، سال هاست که نتوانسته به آن چیزی که انتظار می رفت دست پیدا کند، اما طلای سبحان یاری همان طور که قبلا در مصاحبه اش گفته بود، می تواند برود. راه دیگران، آزادکاران این استان را باز کنید.

ملی پوشان آزاد جوانان کشورمان مسابقات قهرمانی سال گذشته را در صوفیه تکرار کردند که در اوفا ایران ۷ مدال کسب کرد که این بار تعداد مدال های تیم ملی ۸ مدال بود و تنها محمدرضا شاکری و عرفان الهی در دو وزن ۶۵. و ۷۴ کیلوگرم بدون آنها مدال را ترک کردند در حالی که الهی پارسال جزو ۵ مدال طلای تیم بود و باید بررسی کرد که چرا کشتی گیر که تجربه طلا گرفتن در جوانان جهان و حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ را دارد؟ قهرمانی بزرگسالان در اسلو، در سال دوم جوانان، مقابل حریفی که به عنوان فینالیست مسابقات جهانی ظاهر نشده است، از مسابقات حذف می شود.

انتهای پیام/