از امروز در گیلان باران می بارد/ کاهش دما ۱۰ درجه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانمحمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی و تاثیر سامانه بارشی در منطقه اظهار داشت: بررسی این الگوها نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی از امروز در استان گیلان است.

وی با بیان اینکه در این مدت شرایط برای بارش سیل آسا در مناطق مختلف استان گیلان تامین می شود، گفت: شدت بارش ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشتر است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در استان طی این ایام افزود: این شرایط جوی استان تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

وی از جمله پدیده های جوی در این مدت وزش باد و مه را آلودگی هوا خواند و گفت: آب گرفتگی در این دوره راه های مورد انتظار، افزایش سطح آب رودخانه ها و کانال های کشاورزی دور از دسترس نیست.

قاضی از شهروندان و مسافران خواست در کنار رودخانه ها مستقر شوند وامسیل می بینم وی همچنین از باز گذاشتن خروجی آب در شالیزارها توسط کشاورزان خودداری کرد تا آسیبی به مزارع وارد نشود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه با افزایش ارتفاع امواج از عصر امروز، دریای خزر نیز برای قایقرانی و شنا نامناسب است، ادامه داد: ارتفاع موج در روزهای آینده به بیش از یک متر و ۲۰ خواهد رسید. سانتی متر